Rusza III liga. Jutro Stal Kraśnik zagra z Motorem o punkty

Piłka nożna
Czcionka

Okres przygotowawczy do nowego, III-ligowego sezonu dobiegł końca. Pierwsza weryfikacja tego czy zmiany kadrowe, które nastąpiły w Stali Kraśnik, były dobrym kierunkiem i co w letniej przerwie w rozgrywkach udało się wypracować już w niedzielę (11 sierpnia). Na początek sezonu 2019/2020 podopieczni trenera Jarosława Pacholarza zmierzą się z bardzo wymagającym przeciwnikiem – Motorem Lublin.

Po meczu z Tomasovią Tomaszów Lubelski, który opisywaliśmy, żółto niebiescy zagrali jeszcze 3 sparingi. Gra w ich wykonaniu wyglądała podczas nich już nieco lepiej, ale wciąż dużym problemem pozostawała skuteczność. W ostatnią sobotę lipca kraśniczanie zmierzyli się z ligowym rywalem – Orlętami Radzyń Podlaski. Oba zespoły pokazały się z dobrej strony, ale zabrakło bramek.

W kolejnym sparingu kraśniczanie musieli uznać wyższość KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Przez dużą część pojedynku, szczególnie w pierwszej połowie, gra była wyrównana. O wysokiej, trzybramkowej przegranej zdecydowała druga odsłona spotkania, gdy na murawę trener Jarosław Pacholarz w większym wymiarze wpuścił młodzieżowców.


Zobacz też:
Stal Kraśnik sparuje: Remis w Puławach, przegrana z Tomasovią


Ostatnim przedligowym sprawdzianem był mecz z Wisłą Sandomierz. Było to kolejne spotkanie które pokazało, że o ile w defensywie nie jest tak źle, to w ofensywie jest już niestety gorzej, a największym problemem wciąż pozostaje skuteczność w wykańczaniu akcji ofensywnych. Na podkreślenie po tym spotkaniu zasługuje na pewno rzut karny obroniony przez Sebastiana Ciołka i gol Marcina Świecha w końcówce spotkania, które zakończyło się wynikiem 1:1.

***

W okresie przygotowawczym Stal mocno rozbudowała swoją kadrę. Odeszli Daniel Szewc (Opolanin Opole Lubelskie), Filip Drozd (Opolanin Opole Lubelskie), Damian Pietroń (Orzeł Urzędów) oraz Bartłomiej Koneczny i Mikołaj Śmieszek.

Dołączyli natomiast: 20-letni bramkarz Jakub Borusiński (wychowanek Korony Kielce, w poprzednim sezonie Czarni Połaniec), 18-letni obrońca Radosław Śledzicki (wychowanek Jagiellonii Białystok CLJ), 26-letni obrońca Julien Tadrowski (ostatnio Mieszko Gniezno, a w przeszłości m.in. Arka Gdynia, Pogoń Szczecin, Górnik Łęczna), pomocnik Adrian Popiołek (Wisła Puławy), 34-letni pomocnik z ekstraklasowym doświadczeniem Paweł Kaczmarek (w przeszłości min.: Znicz Pruszków, Korona Kielce, Bogdanka Łęczna, Wisła Płock, Motor Lublin, Sokół Aleksandrów Łódzki), 22-letni pomocnik, kraśniczanin Jakub Czelej (1.FC Wunstrof), 18-letni pomocnik Mateusz Łysiak (poprzednio Stomil Olsztyn i Górnik Łęczna CLJ), 19-letni pomocnik Dariusz Cygan (Sygnał Lublin, ostatnio BKS Lublin), 18-letni kraśniczanin, pomocnik Jakub Zieliński (AKS SMS Łódź), 18-letni pomocnik Jakub Kmita (Widzew Łódź), 17-letni kraśnicki pomocnik Kamil Bartoś (pomocnik , ostatnio BKS Lublin), 17-letni kraśnicki napastnik Dawid Karczewski (pomocnik, ostatnio Motor Lublin CLJ)

Oprócz wymienionych kadrę Stali Kraśnik na rundę jesienną sezonu 2019/2020 tworzą jeszcze: bramkarz Sebastian Ciołek (28 lat); obrońcy: Łukasz Mazurek (27 lat), Marcin Świech (25 lat), Anton Lutsyk (32 lata), Jakub Gajewski (20 lat), Vladyslav Kudriavcev (27 lat); pomocnicy: Rafał Król (30 lat), Michał Wawryszczuk (22 lata), Ernest Skrzyński (19 lat), Krystian Michalak (31 lat), Maciej Welman (21 lat), Adrian Kisiel (18 lat), Kacper Wójtowicz (17 lat ), napastnicy: Kamil Król (32 lata), Kacper Nastałek (20 lat).

***

Jak wspomnieliśmy na wstępie, pierwsza weryfikacja tego co udało się wypracować w okresie przygotowawczym już jutro. W niedzielę 11 sierpnia o godz. 17:00 na stadionie kraśnickiego MOSiR Stal Kraśnik podejmować będzie Motor Lublin. Zachęcamy do kibicowania.