Zabójcze prostopadłe podania. KS Stella Kraśnik – MOSiR Lubartów 1:3

Po wygranej w debiucie w III lidze w Wierzchowiskach, minionej niedzieli (8 września) przyszedł czas na debiut przed własną publicznością. Tym razem zawodniczki KS Stelli Kraśnik musiały jednak uznać wyższość rywalek, którymi były piłkarki MOSiR-u Lubartów.

Pierwsze minuty meczu to przewaga KS Stelli Kraśnik. Gospodyniom trudno było jednak dojść do klarownych sytuacji strzeleckich, a jeśli już udało się je wypracować, to dobrze spisywała się bramkarka z Lubartowa. Tak było między innymi przy strzałach Katarzyny Weber i Kamili Wieczorek.

Z biegiem czasu coraz częściej do głosu zaczęły dochodzić piłkarki MOSiR-u Lubartów. Wykorzystywały przede wszystkim zbyt dużą przerwę między kraśnicką linią obrony a pomocy i prostopadłymi podaniami uruchamiały szybkie napastniczki. Już w 13. minucie przyniosło to efekt bramkowy – na listę strzelców wpisała się Katarzyna Kot i było 0:1. 4. minuty później mogło być już 0:2, ale pewnie obroniła Magdalena Badura.

Tuż przed przerwą gospodyniom udało się wyrównać. Gola strzeliła najlepiej prezentująca się w kraśnickiej drużynie Anna Siczek.

W drugiej odsłonie meczu coraz wyraźniej było widać lepsze przygotowanie i lepszą organizację gry zawodniczek z Lubartowa. To przełożyło się na kolejne bramki. W 48. minucie ponownie na prowadzenie, tym razem za sprawą Katarzyna Kusy, wyszły przyjezdne. W 65. minucie po jednej z kolejnych prostopadłych piłek w sytuacji sam na sam z Magdaleną Badurą znalazła się jedna z lubartowianek, ale zwycięsko z pojedynku wyszła nasza golkiperka. Przy następnej podobnej akcji nie była już jednak w stanie ustrzec drużynę przed utratą gola. Wynik spotkania na 1:3 ustaliła Katarzyna Kot.

KS Stella Kraśnik – MOSiR Lubartów 1:3

Wyjściowy skład KS Stelli Kraśnik: Magdalena Badura – Katarzyna Weber, Martyna Markiewicz, Karolina Wieczorek, Julia Rozmus, Dominika Deaki, Amanda Wasilewska, Dominika Latosz, Aleksandra Kozieł, Natalia Flis, Anna Siczek

Nasze zdjęcia z meczu kraśnickich i lubartowskich piłkarek możecie zobaczyć tutaj.

***

Kolejny mecz kraśnickie piłkarki zagrają za tydzień na wyjeździe z Perłami Lublin.