• Choma 2019

Wyjazdowa wygrana kraśnickich piłkarek. Perły Lublin - KS "Stella" Kraśnik 0:3

Lublinianki przez sporą część meczu miały przewagę, ale wygrywa się strzelając bramki, a w tym elemencie gry lepszy był już zespół z Kraśnika. KS „Stella” Kraśnik pokonała w sobotę na wyjeździe Perły Lublin 3:0.

Początek meczu to wzajemne badanie się obu zespołów i walka w środku pola. Jako pierwsze szansę na otwarcie wyniku spotkania miały gospodynie, ale bardzo dobrze w sytuacji sam na sam z Gabrielą Mazurek spisała się golkiperka Steli Magdalena Badura (na zdjęciu). W 12. minucie pod przeciwną bramką doskonale zachowała się z kolei Karolina Wieczorek wykorzystując zamieszanie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i kierując piłkę do bramki rywalek.

Podrażnione utratą gola Perły starały się szybko tę stratę odrobić, ale bądź lubelskim zawodniczkom brakowało celności, bądź na ich drodze stawała Badura.

Po przerwie gra się wyrównała, oba zespoły miały swoje strzeleckie okazje, ale skorzystać z nich potrafiły tego dnia jedynie kraśniczanki. W 57. minucie na 0:2 podwyższyła Kaja Zaborska, a w 79. minucie spotkania na 0:3 wynik meczu ustaliła Anna Siczek.

Perły Lublin - KS „Stella” Kraśnik 0:3

Skład „Stelli” Kraśnik: M. Badura (M. Kochaniak) - K. Weber (N. Niewiadomska), D. Deaki, A. Kozieł, J. Rozmus (J. Maciąg), A. Resztak (D. Latosz), K. Osiak, A. Siczek, O. Kotwica (K. Zaborska), A. Wasilewska (P. Zapalska), K. Wieczorek

***

Kolejny mecz kraśniczanki zagrają u siebie 22 września o godz. 11:00 z Górnikiem II Łęczna.