Jarosław Gąszczyk prezesem klubu GKS Orzeł Urzędów

Piłka nożna
Czcionka

W czwartek 3 października doszło do zmiany na stanowisku prezesa Gminnego Klubu Sportowego Orzeł Urzędów. Mirosława Walickiego, który zrezygnował z pełnionej funkcji, zastąpił Jarosław Gąszczyk.

Nowy prezes z urzędowskim klubem związany jest od 2013 roku. Najpierw był zawodnikiem, a po zakończeniu boiskowej przygody objął w klubie funkcję kierownika drużyny. Jakie cele stawia przed sobą i klubem nowy prezes?

- Na pewno będę chciał bardzo dużą uwagę poświęcić szkoleniu dzieci i młodzież, by jak największej liczbie młodych mieszkańców miasta i gminy Urzędów umożliwić rozwijanie piłkarskiej pasji. W tym roku przy klubie utworzona zostanie akademia piłkarska. Nie oznacza to oczywiście, że zapominamy o seniorach. Cel przed zespołem jest jasno wytyczony – walka o awans do wyższej klasy rozgrywkowej – mówi prezes Jarosław Gąszczyk. - Wierzę, że w realizacji tych celów wspierać nas będzie lokalny samorząd. Tym bardziej, że Orzeł niewątpliwie bliski jest sercu pana burmistrza Pawła Dąbrowskiego, który sam w przeszłości pełnił w klubie funkcję prezesa – dodaje.

Jeśli chodzi o seniorską drużynę Orła, to w chwili obecnej z dorobkiem 18 pkt., takim samym jak wyprzedzające go Wisła Annopol i Sygnał Lublin, zajmuje 3. miejsce w A klasie. Już jutro , 5 października, urzędowiaków czeka derbowe starcie z LKS Ruch Popkowice. Mecz odbędzie się w Urzędowie o godz. 15:00.

 

Na zdjęciu na górze tekstu prezes Jarosław Gąszczyk (od lewej) i trener Orła Kamil Dydo.