Motor zrewanżował się za przegraną w Kraśniku. Motor Lublin – Stal Kraśnik 2:1

Teraz czeka ich roztrenowanie i zimowa przerwa. Przygotowania do drugiej części sezonu rozpoczną w styczniu. Wczoraj podopieczni Jarosława Pacholarza rozegrali ostatni ligowy mecz w tym roku. Na wyjeździe Stal Kraśnik uległa Motorowi Lublin.

Było to spotkanie rozegrane awansem już z rundy wiosennej. W mecz lepiej weszli gospodarze i już po kilkunastu minutach gry prowadzili 2:0. Najpierw Sebastiana Ciołka w 5. minucie pokonał Dariusz Łukasik, a w 17. minucie dwubramkową przewagę dał Motorowi.

Zapowiadało się, że lublinianie z nawiązką odpłacą Stali za letnią przegraną w Kraśniku, ale ta szybko pokazała, że nie zamierza się poddawać. W 21. minucie kontaktowego gola dla przyjezdnych strzelił głową Kamil Król wykorzystując dośrodkowanie Pawła Kaczmarka.

W dalszej części spotkanie się wyrównało. Szanse na zdobycie bramek dla Stali mieli między innymi Jakub Czelej, uderzoną przez niego piłkę zmierzającą do bramki wybił jeden z lubelskich obrońców, i Jakub Gajewski. Gorąco bywało też pod kraśnicką bramką. Dwa razy zwycięsko z sytuacji sam na sam z rywalami wychodził Ciołek.

Motor Lublin - Stal Kraśnik 2:1

Stal: Sebastian Ciołek - Łukasz Mazurek, Vladyslav Kudryavtsev, Jakub Gajewski (80' Dariusz Cygan), Paweł Kaczmarek, Jakub Czelej, Marcin Świech, Rafał Król, Michał Misiak (58' Arkadiusz Popiołek), Jakub Zieliński (72' Ernest Skrzyński), Kamil Król.

Ligowe rozgrywki w 2019 roku Stal zakończyła na 5. miejscu z dorobkiem 27 punktów, ale stawka jest bardzo wyrównana. Zespoły z 1. i 13. miejsca dzieli zaledwie 9 punktów. Na czele tabeli jest Korona II Kielce (33 punkty).