Zespół Stali Kraśnik najlepszy podczas jubileuszowego Admin Cup

Piłka nożna
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Już po raz 10. w Nowej Sarzynie odbył się Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Redaktorów Piłkarskich Stron Internetowych i Dziennikarzy Sportowych Admin Cup. W bardzo dobrych nastrojach z zawodów wróciła ekipa Stali Kraśnik. Po raz pierwszy okazała się w turnieju najlepsza.

W imprezie, która oprócz sportowego miała tradycyjnie także charytatywny charakter, udział wzięło 10 ekip: Widzew Łódź, Polenergia Elektrociepłownia Nowa Sarzyna, GKS Tychy, Świętokrzyscy Dziennikarze Sportowi. Iskra Zgłobień. Siarka Tarnobrzeg, Lech Poznań, Podkarpaccy Dziennikarze Sportowi i Unia Nowa Sarzyna i wspomniana już Stal Kraśnik. Zespoły złożone były z ludzi zajmujących się informowaniem o wydarzeniach sportowych lub obsługą mediów w ramach klubów, ale także z byłych i grających cały czas na piłkarskich boiskach zawodników oraz futbolowych kibiców.

 

 

Najpierw zagrano z podziałem na 2 grupy systemem każdy z każdym, a następnie, w zależności od zdobyczy punktowych, odbyły się mecze decydujące o końcowej klasyfikacji. Stalowcy od początku zawodów spisywali się bardzo dobrze. Wygrali wszystkie mecze grupowe: 4:1 z GKS Tychy, 4:0 z Dziennikarzami Sportowymi Podkarpacia, 4:2 z Polenergią i 4:2 z Widzewem Łódź. Dzięki temu zajęli 1. miejsce w grupie i trafili do finału turnieju, w którym zmierzyli się z gospodarzami – Unią Nowa Sarzyna. Spotkanie to było pełne dramaturgii, bo stalowa ekipa prowadziła już 4:0, ale Unia zdołała tę stratę odrobić. O tym do kogo trafi główne trofeum zdecydowały karne, a w tych lepsi okazali się kraśniczanie.

 

 

Do Kraśnika przyjechały także statuetka i nagrody za tytuł króla strzelców imprezy, które otrzymał Filip Drozd, oraz koszulka Puszczy Niepołomice z autografami zawodników, między innymi kraśniczanina Marcela Kotwic.y i piłki z podpisami piłkarzy Legii Warszawa i Marcina Gortata wylicytowane przez naszą ekipę. 

Środki zebrane podczas licytacji przekazane zostaną przez organizatorów zawodów na rzecz 8-letniego Wiktora Stachnio.

W barwach Stali Kraśnik zagrali: Paweł Cholewiński, Radosław Ostrowski, Łukasz Gołębiowski, Daniel Szewc, Filip Drozd, Robert Krotkiewicz, Paweł Bieleń, Kamil Dydo, Paweł Szczygielski, Maciej Poleszak, a w roli trenera wystąpił Rafał Tomiło.

 

 

Kolejność końcowa

1. Stal Kraśnik

2. Unia Nowa Sarzyna

3. Siarka Tarnobrzeg

4. Elektrociepłowania Nowa Sarzyna

5. Lech Poznań

6. Świętokrzyscy Dziennikarze Sportowi

7. GKS Tychy, Iskara Zgłobień

8. Widzew Łódź, Podkarpaccy Dziennikarze Sportowi

 

MVP turnieju: Artur Łuczak (Unia Nowa Sarzyna)

Najlepszy bramkarz: Kamil Sekuła (Siarka Tarnobrzeg)

Król Strzelców: Filip Drozd (Stal Kraśnik)