• hetman

Jedna z drużyn gospodarzy najlepsza w turnieju MUKS CUP 2020 w kategorii żak

Piłka nożna
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

14 zespołów, blisko 140 młodych piłkarzy, a do tego spore grono kibiców – w sobotę 8 lutego w hali sportowej kraśnickiej Szkoły Podstawowej nr 5 odbył się pierwszy z cyklu turniejów MUKS CUP. Rywalizowali w nim drużyny w kategorii żak, a najlepszy okazał się jeden z zespołów wystawionych przez gospodarzy - MUKS Zielony, który w finale pokonał Gaudium Zamość.

Zgłoszone do zawodów drużyny najpierw zagrały systemem każdy z każdym w podziale na 3 grupy. W grupie A rywalizowały: MUKS Kraśnik Zielony, Tęcza Kraśnik, Wisła Józefów oraz Orzeł Urzędów. W grupie B zmierzyły się ze sobą: MUKS Kraśnik Żółty, Tęcza Bełżyce, Vrotcovia Wrotków I, DKS Gaudium Zamość i MUKS Kraśnik Czerwony, a w grupie C: UKS Orzeł Łaziska, GLKS Polichna, Vrotcovia Wrotków II, Maxiraba Kraśnik oraz KS Drzewce.

 

 

Do półfinałów przeszły najlepsze drużyny z poszczególnych grup oraz najlepsza spośród drużyn, które zajęły 2. miejsca. W pierwszym z nich MUKS Zielony pokonał Tęcze Bełżyce, a w drugim Vrotcovia II Wrotków uległa Gaudium Zamość. W wielkim finale, jak już wspomnieliśmy, MUKS Zielony wygrał z zamościanami, a w meczu o 3. miejsce Vrotcovia II pokonała Tęczę Bełżyce.

 

 

Kolejne miejsca zajęły: 5. Wisła Józefów, 6. GLKS Polichna, 7. KS Drzewce, 8. Tęcza Kraśnik, 9. Vrotkovia I Wrotków, 10. Orzeł Urzędów, 11. Orzeł Łaziska, 12. MUKS Żółty, 13. MUKS Czerwony, 14. Maxiraba.

 

 

Każda z drużyn otrzymała pamiątkowy puchar, a zawodnicy medale i słodycze. Uroczystej dekoracji dokonali radna miejska Angelika Marcinkowska i dyrektor MOSiR Rafał Tomiło.

 

 

W rolę spikera podczas turnieju wcielili się Waldemar Wójtowicz i Paweł Bieleń, a mecze sędziowali Dariusz Matysiak, Rafał Tomiło, Kacper Kulina i Jarosław Gąszczyk. Sędziami stolikowymi byli Artur Winiarski i Tomasz Mazurkiewicz. O to by obok emocji sportowych była możliwość posilenia się zadbali rodzice zawodników z drużyny żaków MUKS-u.

 

 

Zawody zorganizowały wspomniany już Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Kraśnickie Stowarzyszenie Sportowe Bebek Jedynka, a patronat nad imprezą sprawował burmistrz Kraśnika Wojciech Wilk. Zadanie było współfinansowane ze środków Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii Miasta Kraśnik.

 

Naszą obszerną fotogalerię z turnieju możecie obejrzeć tutaj.