Stalowa misja Las Vegas. Przed wylotem na amerykański turniej wizyta u burmistrza

Piłka nożna
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Tak jak zapowiadaliśmy już przed kilkoma dniami zespół juniorów młodszych Stali Kraśnik (U-16) za kilka dni zagra w międzynarodowym turnieju piłkarskim w Las Vegas. Młodzi piłkarze wraz trenerami Konradem Szmyrgałą i Krzysztofem Rakusiem właśnie wyruszają w drogę do Stanów Zjednoczonych. Przed wylotem spotkali się jeszcze z burmistrzem Wojciechem Wilkiem.

Wizyta nie była przypadkowa. Samorząd miasta nie tylko jest jednym tych z tych którzy obok Urzędu Marszałkowskiego wsparli finansowo wyjazd młodych piłkarzy Stali na amerykański turniej, ale też jest największym sponsorem Stali Kraśnik w ogóle.

 

 

Kraśniczanie pierwszy mecz na amerykańskiej ziemi zagrają już w czwartek 13 lutego. Będzie to towarzyskie spotkanie z zespołem z Nowej Zelandii. Pierwsze turniejowe starcie czeka ich dwa dni później. Łatwego zadania nie będą mieli, bo mierzyć się będą między innymi z drużynami z USA, między innymi mistrzem stanu Utah, wicemistrzem stanu Illinois, ale też z Holandii, Argentyny, Peru.

- Wiadomo, że wynik jest ważny, po to jedzie się na turniej żeby wygrać, ale trzeba do tego podejść też z pewnym luzem. Doświadczenie które tam zdobędziecie na pewno będzie procentować w przyszłości. Poza tym nie spędzicie całego czasu na stadionie, na boisku, tylko coś ciekawego zobaczycie. Samo to powinno być dla was ważne. Czeka was wspaniała przygoda – podkreślał burmistrz b.

Burmistrz otrzymał od członków zespołu pamiątkową koszulkę. Zawodnikom i trenerom podczas spotkania towarzyszyła prezes Stali Magdalena Czelej.

 

 

Informacje na temat udziału Stali Kraśnik w turnieju w Las Vegas będzie można na bieżąco śledzić na facebooku i na stronie klubowej żółto-niebieskich.


Zobacz też:
Młodzi Stalowcy jadą na turniej piłkarski do Las Vegas