Wygrana na koniec przygotowań do piłkarskiej wiosny. Stal Kraśnik – Łada Biłgoraj 2:1

Ostatni sparing w ramach przygotowań do piłkarskiej wiosny zagrali dzisiaj piłkarze Stali Kraśnik. Przed własną publicznością pewnie pokonali Ładę Biłgoraj.

Początek spotkania Stal – Łada to przede wszystkim walka w środku boiska. Około 10. minuty spotkania pierwszą okazję do otwarcia wyniku miał Kamil Król, ale jego strzał był niecelny. Kilka minut później zagrożenie pod bramką IV-ligowca z Biłgoraja stworzył Arkadiusz Maj, niestety też bez efektu bramkowego.

Nieźle spisywały się przede wszystkim kraśnickie skrzydła. Rywale mieli sporo problemów z grającym po lewej stronie nowym nabytkiem Stali – Litwinem Povilasem Malinauskasem i biegającym po przeciwnej flance Dariuszem Cyganem.

W 18. minucie doskonałą okazję zmarnował Król nie trafiając głową z kilku metrów do bramki Łady. Niecelnie na bramkę rywali uderzał też Malinauskas.

Na gole spora grupa kraśnickich kibiców musiała poczekać do końcówki pierwszej połowy. Pierwszego głową, po wrzutce z rzutu wolnego autorstwa Krystiana Michalaka, strzelił Kamil Król. Chwilę później było już 2:0 za sprawą Maja, który najpierw wykorzystał błąd obrońcy Łady, przejął piłkę i skutecznie wykończył dwójkową akcje z Królem.

W drugiej połowie meczu obraz gdy się nie zmienił, Stal przeważała, ale brakowało wykończenia akcji ofensywnych. Goście wykorzystali za to jeden ze stałych fragmentów gry i strzelili gola kontaktowego.

Stal Kraśnik – Łada Biłgoraj 2:1

Zdjęcia z meczu Stal Kraśnik - Łada Biłgoraj możecie obejrzeć tutaj.

***

Za tydzień Stal Kraśnik zagra już o ligowe punkty, a jej rywalem będą Orlęta Radzyń Podlaski. Poniżej terminarz wiosennych meczów:

08.03 (Niedziela - 14:00): Stal Kraśnik - Orlęta Radzyń Podlaski

14.03 (Sobota - 13:00): Avia Świdnik - Stal Kraśnik

22.03 (Niedziela - 15:00): Stal Kraśnik - Podlasie Nowy Targ

28.03 (Sobota - 15:00): Wólczanka Wólka Pełkińska - Stal Kraśnik

05.04 (Niedziela - 16:00): Stal Kraśnik - Podlasie B.P.

11.04 (Sobota - 16:00): Wisła Sandomierz - Stal Kraśnik

19.04 (Niedziela - 16:00): Stal Kraśnik - Jutrzenka Giebułtów

26.04 (Niedziela - 16:00): Sokół Sieniawa - Stal Kraśnik