Emocje zaczęły się po przerwie. Stal Kraśnik – Orlęta Radzyń Podlaski 3:3

Wczoraj walkę o ligowe punkty po zimowej przerwie wznowiła Stal Kraśnik, a jej pierwszym rywalem były Orlęta Radzyń Podlaski. Spotkanie zakończyło się podziałem punktów, a emocje były przede wszystkim w drugiej połowie spotkania. Padło w niej aż 5 bramek, a losy meczu ważyły się do ostatniej chwili.

Pierwsza odsłona meczu to przede wszystkim walka w środku pola. Po obu stronach było sporo niedokładności i niecelnych podań. Jako pierwsi okazję do otwarcia wyniku mieli goście, ale piłki zagranej wszerz kraśnickiego pola karnego nie przeciął żaden z radzynian. Chwilę później z kontrą poszła Stal, niestety finalizujące ją uderzenie Jakuba Czeleja było niecelne. W 18. minucie groźny strzał na bramkę strzeżoną przez Jakuba Borusińskiego zablokował nowy obrońca Stali Przemysław Dwórzyński. W 21. minucie efektownie na bramkę gości uderzył Ernest Skrzyński, jednak dobrze interweniował golkiper Orląt. W 31. minucie przyjezdni wyszli na prowadzenie po golu Szymona Kamińskiego i to oni schodzili na przerwę w lepszych nastrojach.

Chwilę po wznowieniu gry, w 47. minucie meczu, humory orlętom popsuł Kamil Król, który doprowadził do remisu, a 2 minuty później to Stal była już na prowadzeniu. Bramkarz Orląt w polu karym sfaulował Dariusza Cygana, a jedenastkę pewnie wykorzystał Ernest Skrzyński.

Jak się okazało to miał być dopiero początek emocji. W 80. minucie jeden z kraśnickich stoperów zagrał piłkę ręką w polu karnym i arbiter wskazał na wapno. Rzut karny na bramkę zamienił Kamiński i było 2:2. Trzy minuty później na prowadzeniu byli goście. Z rzutu wolnego piłkę uderzył Patryk Szymula, ta po drodze otarła się od jednego z zawodników Stali i zmyliła Borusińskiego. Wynik meczu na 3:3 ustalił Dariusz Cygan.

Stal Kraśnik - Orlęta Radzyń Podl. 3:3

Stal: Jakub Borusiński – Jakub Gajewski, Vladyslav Kudryavtsev, Przemysław Dwórzyński, Krystian Michalak, Jakub Czelej (68' Kacper Nastałek), Povilas Malinauskas (46' Dariusz Cygan), Ernest Skrzyński (92' Jakub Zieliński), Adrian Popiołek, Arkadiusz Maj (84' Jarosław Kurkiewicz), Kamil Król

Zdjęcia z I połowy meczu Stal – Orlęta możecie zobaczyć tutaj.