Testowani różnicy nie zrobili. Stal Kraśnik – Powiślak Końskowola 2:0

Dzisiaj swój pierwszy sparing w ramach przygotowań do sezonu 2020/2021 III ligi rozegrali piłkarze Stali Kraśnik. Podopieczni trenera Bogdana Bławackiego mecz z Powiślakiem Końskowola pewnie wygrali, ale nie zachwycili. Szczególnie dotyczy to zawodników testowanych.

Jak to bywa w ostatnich latach, kraśnicką drużynę przed nowym sezonem po raz kolejny czeka przebudowa. Zarząd klubu wiosną zdecydował się na pożegnanie z kilkoma zawodnikami, konieczne jest więc uzupełnienie kadry pierwszego zespołu. Prezes Magdalena Czelej zapowiadała, że ma to się odbywać przede wszystkim z wykorzystaniem młodzieży, wychowanków klubu, ale dzisiaj na murawę wybiegło też kilku testowanych zawodników spoza Kraśnika.

Początek spotkania pokazał, że piłkarze obu zespołów są głodni gry. Rywalizacja była dynamiczna, ale toczyła się przede wszystkim w środku boiska. Inicjatywa leżała jednak po stronie gospodarzy. Strzegący kraśnickiej bramki Jakub Borusiński nie miał zbyt wiele pracy, a jego koledzy z pola kilka razy zagrozili bramce rywali. Niestety początkowo brakowało szczęścia, dwa razy piłka odbijała się od słupków, lub dobrze interweniował bramkarz Powiślaka.

Gol padł dopiero w 31. minucie po rozegraniu z rzutu rożnego. Krystian Michalak po ziemi podał futbolówkę do Jakuba Czelej, ten wrzucił ją w pole karne, a akcję precyzyjnym strzałem głową wykończył Jakub Gajewski i było 1:0.

Chwilę później setkę zmarnował Dariusz Cygan. Otrzymał podanie na wolne pole od Adriana Popiołka i znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości. Niestety uderzenie okazało się niecelne.

Pod koniec pierwszej połowy spotkania mocno na bramkę Powiślaka uderzył Ernest Skrzyński. Bramkarz zdołał piłkę sparować, ale przed siebie i dopadł do niej Jarosław Kurkiewicz. Próbujący go powstrzymać obrońca gości sfaulował napastnika Stali, a arbiter wskazał na wapno. Rzut karny wykonywał Skrzyński. Golkiper z Końskowoli wyczuł jego intencje, miał piłkę na dłoni, ale strzał był na tyle silny, że piłka wpadła do siatki.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Stal nadal przeważała i stwarzała sobie okazje bramkowe, ale brakowało albo precyzji, albo dobrze interweniował bramkarz z Końskowoli. A strzały na bramkę oddawali między innymi Kacper Nastałek, Kacper Wójtowicz i Kamil Bartoś. Wynik nie uległ już zmianie.

Stal Kraśnik – Powiślak Końskowola 2:0

Stal: Jakub Borusiński (46’ zawodnik testowany) – Jakub Gajewski, Zawodnik testowany, Przemysław Dwórzyński, Krystian Michalak (46’zawodnik testowany), Adrian Popiołek (75’ Krystian Pietrzak), Ernest Skrzyński (46’ Zawodnik testowany), Jakub Czelej (60’ Kamil Bartoś), Dariusz Cygan (60’ Adrian Kisiel), Zawodnik testowany, Jarosław Kurkiewicz (46’ Kacper Nastałek)

Zdjęcia z meczu Stal – Powiślak można obejrzeć tutaj.