Sparingów ciąg dalszy. Stal pokonała Tomasovię 4:0

Trzecim sparingpartnerem Stali Kraśnik w ramach przygotowań do nowego sezonu III ligi była grająca w IV lidze Tomasovia Tomaszów Lubelski. Spotkanie rozegrano w środę 8 lipca. Publiczność, która po raz pierwszy od dłuższego czasu mogła zasiąść na trybunach stadionu MOSiR, obejrzała zacięty mecz. Podopieczni trenera Bohdana Bławackiego nie zawiedli i wysoko wygrali.

To goście trafili jednak jako pierwsi do siatki przeciwnika, ale sędziowie dopatrzyli się, że bramka padła ze spalonego i jej nie uznali. Na kolejnego gola, tym razem prawidłowo strzelonego, kibice czekali do końca pierwszej połowy. Tuż przed gwizdkiem na przerwę na listę strzelców wpisał się nowy nabytek Stali Adam Zawierucha.

W drugich 45 minutach obraz gry się nie zmieniał. Tomasovia próbowała kąśliwie kontratakować, ale inicjatywa leżała po stronie gospodarzy. I co ważne padły kolejne bramki dla Stali. Dwie strzelił Ernest Skrzyński, a kolejne trafienie w międzyczasie dołożył Jakub Czelej.

Stal Kraśnik – Tomasovia Tomaszów Lubelski 4:0

Stal: Jakub Borusiński – Jakub Gajewski, Julien Tandrowski, Przemysław Dwórzyński, Krystian Michalak, Ernest Skrzyński, Adrian Popiołek, Jakub Czelej, Dariusz Cygan, Adam Zawierucha, Kacper Nastałek

Ponadto zagrali: Bartosz Dyszy, Kacper Wójtowicz, Jarosław Kurkiewicz, Krystian Pietrzyk, Michał Misiak, Kamil Bartoś, Zawodnik testowany

Zdjęcia z meczu Stal - Tomasovia można obejrzeć tutaj.

***

Następnym sparingpartnerem Stali będzie beniaminek III ligi Lewart Lubartów. Mecz odbędzie się na stadionie MOSiR Kraśniku w sobotę 11 lipca o godzinie 12:00. Spotkanie będzie otwarte dla publiczności

***

Jeszcze przed meczem z Tomasovią Stal oficjalnie przedstawiła swoje nowe nabytki. Znaleźli się wśród nich

• Bartosz Dyszy - obrońca 7 marca 1997, Wzrost/waga - 185 cm/80 kg, wychowanek UKS MOS Będzin, występował w: juniorach Zagłębia Sosnowiec, SMS Łódź, Wiśle II Kraków, Polonii Bytom, Skrze Częstochowa.

• Adam Zawierucha -napastnik, 4 września 1996, wzrost/waga – 186cm/75kg, wychowanek Korony Kielce, występował w Koronie Kielce, Stali Stalowa Wola, Elanie Toruń, Orlętach Radzyń Podlaski, Pogoni Staszów, Zdroju Busko Zdrój,

• Michał Misiak -pomocnik, 15 lipca 1997, wzrost/waga - 182 cm/ 77 kg., wychowanek Noth Mississauga Panthers (Kanada), występował w Dixi SC Mississauga, Supernova FC (Kanada), Stali Mielec, Cosmosie Nowatyniec, ŁKS Łomża, Świcie Skolwin, Stali Kraśnik, powrót po półrocznej przerwie spowodowanej kontuzją,

• Julien Tadrowski -obrońca 17 maja 1993, wzrost/waga - 183 cm/ 70 kg, wychowanek US Tourcoing FC, występował w LOSC Lille Metropole, Arka Gdynia, Pogoń Szczecin, Górnik Łęczna, Dolcan Ząbki, Widzew Łódź, Motor Lublin, Stal Rzeszów, Mieszko Gniezno, Stali Kraśnik, KSZO Ostrowiec,

• Jarosław Kurkiewicz -napastnik, 21 stycznia 2001, wzrost/waga - 180 cm/ 70 kg, wychowanek LKS Gościeradów, występował w PN Motor Lublin, Jagiellonii Białystok, w rundzie wiosennej wypożyczony z LKS Gościeradów, teraz transfer definitywny,