• hetman

Pierwszy punkt przed własną publicznością. Stal Kraśnik – Podhale Nowy Targ 2:2

O ile w poprzednim domowym meczu piłkarze Stali Kraśnik po pierwszych kilkunastu minutach gry powodów do dobrego humoru raczej nie mieli, to tym razem to oni szybko zaaplikowali rywalowi dwie bramki. Wydawało się, że będą kontrolować spotkanie, ale goście nie odpuścili i mecz z Podhalem Nowy Targ ostatecznie zakończył się podziałem punktów.

Mecz bardzo dobrze rozpoczęli gospodarze. Już w 5. minucie gry bramkę na 1:0 strzelił Adam Zawierucha, a 5 miny później kolejnego gola dołożył Dariusz Cygan. Te dwa ciosy jednak nie znokautowały gości, a ich przebudziły. Już w 12. minucie gola kontaktowego zdobył Michał Grunt. Od tego momenty zaznaczyła się lekka przewaga gości, choć i gospodarze mieli swoje bramkowe szanse. Wyrównania nastąpiło w 36. minucie, a na listę strzelców ponownie wpisał się Grunt.

Żadnej z drużyn remis nie zadowalał, więc w drugiej odsłonie meczu też sporo się działo. Bramki jednak nie padły, bo zawodnikom obu zespołów rozregulowały się celowniki, a i golkiperzy Stali i Podhala sprawy im nie ułatwiali.

W meczu z Podhalem zadebiutował nowy nabytek żółto-niebeskich – Hiszpan Daniel Ruiz Romera, który jest wychowankiem i grał w młodzieżowej drużynie Villareal CF.

Stal Kraśnik - Podhale Nowy Targ 2:2

Stal Krasnik: Borusiński - Dyszy, Gajewski (77' Nastałek), Tadrowski, Michalak, Popiołek, Romera (65' Wolski), Skrzyński (86' Bartoś), Cybula (77' Pacocha), Cygan (65' Czelej), Zawierucha.

Zdjęcia z pierwszej połowy meczu można obejrzeć tutaj.

***

Stalowcy zbyt dużo czasu na odpoczynek nie mają. Już w sobotę, również u siebie, zagrają z ŁKS Łagów. Początek meczu o godz. 16:00.