Klasa okręgowa. Nie dali rady liderowi. Orzeł Urzędów - Motor II Lublin 0:2

W sobotę 14 listopada w Urzędowie rozegrany został zaległy mecz lubelskiej klasy okręgowej między tamtejszym Orłem, a drugą drużyną Motoru Lublin. Faworytem spotkania byli liderujący rozgrywkom piłkarze ze stolicy województwa i to oni od pierwszego gwizdka dyktowali warunki gry.

Lublinianie grali dokładniej, często przechwytywali piłkę i wyprowadzali groźne ataki na bramkę gospodarzy. Początkowo jednak rozbijały się one o obronę kierowaną przez Damiana Pietronia lub dobrze interweniował Daniel Karczewski.

Jeśli chodzi o ofensywę gospodarzy, to podopieczni trenera Kamila Dydo mieli problemy z przedostaniem się pod bramkę Motoru, a ich akcje często załamywały się już w środku boiska. Słabo radzili sobie między innymi w walce o górne piłki.

Mimo przewagi lubelskiej drużyny przez długi czas na tablicy wyników utrzymywał się wynik bezbramkowy. Niestety w 36. minucie spotkania podczas wyłapywania dośrodkowania Karczewski, mając już piłkę w rękach, kopnął atakującego go zawodnika Motoru. Arbiter uznał, że nie było to przypadkowe a celowe zagranie, pokazał mu czerwoną kartkę i podyktował jedenastkę. Mikołaj Surus, który stanął w bramce Orła, niestety nie wyczuł intencji strzelającego i na przerwę zawodnicy schodzili przy wyniku 0:1.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Grający w osłabieniu urzędowiacy próbowali co prawda kontratakować, ale rzadko przedostawali się pod bramkę gości. Ci natomiast naciskali, ale początkowo nie potrafili pokonać dobrze dysponowanego Surusa.

Losy meczu rozstrzygnięte zostały w 88. minucie. W trakcie jednego z ataków gospodarzy obrońca Motoru ratował się podając piłkę w polu karnym do swojego bramkarza, a ten złapał piłkę w ręce. Sędzia powinien podyktować w tej sytuacji rzut wolny dając Orłowi szansę na wyrównanie, ale tak się nie stało. Goście szybko rozpoczęli grę i ruszyli z kontrą, która zakończyła się drugą bramką.

Orzeł Urzędów – Motor II Lublin 0:2

Orzeł Urzędów: Karczewski (36' czerwona kartka) - Kalisz, Pietroń, Nożyński, Zapalski (36' Surus) Klecha (80' Bijak) Michalak, Skoczylas (70' Janczarek) Kozakowski, Śnieżyński, Łaciński (82' Cholewiński)

Zdjęcia z meczu Orzeł - Motor II można obejrzeć tutaj.

***

Na koniec rundy jesiennej Orzeł Urzędów z dorobkiem 17 punktów zajmuje 12. miejsce w tabeli. Na jej czele jest Motor II Lublin z 42 punktami i jednym zaległym meczem. Druga z drużyn z naszego powiatu rywalizująca w klasie okręgowej – LKS Stróża – z dorobkiem 11 punktów zajmuje 14. miejsce. W lubelskiej klasie okręgowej rywalizuje 16 zespołów.