Zagrały o puchary, ale także by pomóc Hani

Piłka nożna
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Około 3 tysięcy złotych udało się zebrać na leczenie Hani Bednarz zmagającej się z mózgowym porażeniem dziecięcym, wodogłowiem i padaczkę. Zbiórka prowadzona była w ramach II Charytatywnego Turnieju Piłki Nożnej Kobiet pod hasłem „Gramy dla Hani”.

Impreza odbyła się w miniony weekend (6-7 lutego) w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej nr 5. W sobotę rywalizowały drużyny z roczników 2009 i 2007, a w niedzielę zagrały seniorki. W sumie przez boisko przewinęło się około 200 zawodniczek.

W najmłodszej kategorii wiekowej najlepsza okazała się drużyna Powiślanka Lipsko, na drugim miejscu rywalizację zakończył Grabów Szlachecki, a trzecia była Unia Lublin. W kategorii 2009 triumfował zespół Izabella Puławy, druga była KS Stella Kraśnik I, a trzecie Wilki Wilków II.

W kategorii seniorek najlepiej spisała się drużyna MOSiR Lubartów, drugie miejsce zajęły Perły Lublin, a trzecie Iskra Krzemień. Indywidualne wyróżnienia trafiły do Agaty Flis (najwięcej goli), Moniki Kochaniak (najlepsza bramkarka) i Katarzyny Orzechowskiej (MVP turnieju).

Organizatorem zawodów był Klub Sportowy Kraśnik i MOSiR Kraśnik, a patronat nad wydarzeniem sprawował burmistrz Wojciech Wilk.

 

Fotorelacja z turnieju autorstwa Dagi Okulus (UM Kraśnik) i Pawła Bielenia do obejrzenia tutaj.