Damian Szymański bohaterem meczu ΑΕΚ vs. Asteras Trypolis

W poniedziałek cieszyliśmy się z bramki zdobytej przez Damiana Szymańskiego w ligowym meczu AEK-u Ateny z Larissas, a wczoraj kraśniczanin dał kolejne powody do radości. „Szycha” został bohaterem spotkania z Asterasem Trypolis. Strzelił kolejne dwie bramki.

Ateńczycy źle rozpoczęli mecz z Asterasem. Już po niespełna 20 minutach gry przegrywali 0:2 po bramkach Luisa Fernandeza i Daniego Suareza. AEK nie złożył jednak broni i jeszcze przed przerwą zdobył gola kontaktowego. W 40. minucie piłkę w okienku bramki strzeżonej przez Antonisa Tsiftsisa umieścił Damian Szymański.

Wychowanek MUKS Kraśnik był także autorem bramki wyrównującej. W 68. minucie wykończył podanie Leviego Garcii. Mecz zakończył się wynikiem 2:2. Szymański zagrał całe spotkanie.

Przypomnijmy, że kraśniczanin w styczniu wrócił do gry po kontuzji. Jeśli jego forma się utrzyma i zdrowie będzie dopisywało, to z pewnością powinien się znaleźć w kręgu zainteresowania nowego selekcjonera reprezentacji Polski.