Dobra gra, zasłużona wygrana. Stal Kraśnik – Hetman Zamość 4:0

Swój pierwszy wiosenny mecz w III lidze na własnym boisku rozegrała dzisiaj kraśnicka Stal. Podopieczni trenera Marcina Wróbla podejmowali Hetmana Zamość. Spotkania zakończyło się efektowną, bo 4:0, wygraną gospodarzy.

Początek meczu to wzajemne badanie się drużyn i walka w środku pola. Pierwszą dogodną okazję do zdobycia bramki stalowcy stworzyli sobie po kwadransie gry. Niezbyt mocny strzał Kamila Łokcia pewnie obronił jednak golkiper Hetmana. Kilka minut później swoją szansę miał Adrian Cybula. Wykorzystując niezdecydowanie obrońców drużyny przeciwnej uderzył z niedużej odległości od zamojskiej bramki, ale jego strzał został zablokowany.

W 22 minucie gry gospodarze po raz pierwszy tego dnia cieszyli się ze zdobyczy bramkowej. Gola na 1:0 strzelił Adam Zawierucha po składnej drużynowej akcji. Asystował Jakub Czelej. 5 minut później powinno być już 2:0, ale najpierw strzał Łokcia obronił bramkarz Hetmana, a potem Cybula nie zdołał przeciąć toru piłki przemierzającej pole karne. Pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem Stali.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił. To gospodarze przeważali i stwarzali sobie okazje do podwyższenia wyniku. W 49. minucie mocno prawą stroną boiska pociągnął Zawierucha i skierował piłkę w pole karne rywali. Tam zmierzającego do piłki Kamila Bartosia ubiegł jednak jeden z zamościan. W 52. minucie pojedynek sam na sam z bramkarzem Hetmana przegrał Kamil Łokieć. Kolejne trzy bramkowe okazje podopieczni trenera Wróbla mieli 6 minut później. Najpierw piłkę w pole karne zamościan posłał Jakub Gajewski, tam zablokowany został Zawierucha, a strzał Jakuba Czeleja obronił bramkarz. Po chwili po wrzutce z rożnego do piłki najwyżej wyskoczył Gajewski, ale na posterunku znów był golkiper z Zamościa.

Napór Stali bramkowy efekt przyniósł w końcu w 61. minucie. Na listę strzelców wpisał się Bartosz Dyszy. 10 minut później było już 3:0, a spora w tym zasługa Czeleja, którego nie potrafili powstrzymać zamojscy defensorzy. Akcję tę golem wykończył Dawid Chudyba.

Stal zasłużone zwycięstwo przypieczętowała w doliczonym czasie gry. Swoja pierwszą bramkę w barwach Stali strzelił kolejny debiutant - Jakub Mażysz.

Stal Kraśnik – Hetman Zamość 4:0

Wyjściowy skład Stali: Jakub Borusiński – Bartosz Dyszy, Szymon Jagieła, Jakub Gajewski, Krystian Michalak, Kamil Bartoś, Kamil Wolski, Kamil Łokieć, Adam Zawierucha, Jakub Czelej, Adrian Cybula

Na ławce rezerwowych mecz zaczęli: Mateusz Wójcicki, Dariusz Cygan, Jakub Mażysz, Kamil Woźniak, Jan Imiołek, Dawid Chydyba i Kacper Wójtowicz.

Fotogalerię z meczu można obejrzeć tutaj.