Od 20 lat szkolą młodych piłkarzy. MUKS Kraśnik świętował urodziny

Piłka nożna
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Około 1000 zawodników, kilkunastu trenerów, sukcesy na arenie wojewódzkiej i ogólnopolskiej, wielu członków młodzieżowych kadr wojewódzkich, kilku członków młodzieżowych reprezentacji Polski i jeden – Damian Szymański – seniorskiej kadry narodowej. Tak w bardzo dużym skrócie prezentuje się dotychczasowa historia MUKS Kraśnik. Wczoraj klub świętował swoje 20. urodziny.

Uroczystość z tej okazji odbyła się w czwartkowe (18 listopada) popołudnie w Centrum Kultury i Promocji. Udział wzięli w niej trenerzy, zawodnicy, rodzice zawodników oraz dobroczyńcy i współpracownicy klubu.

- Nasz klub działa 20 lat. Nie jest to może zbyt długi czas jeśli spojrzymy na piłkę nożną w Polsce i Lubelszczyźnie, niemniej jednak w tej 20-letniej historii wychowaliśmy wielu wspaniałych piłkarzy. W tej chwili mamy 7 grup, które szkolą się w pod okiem naszych trenerów. Mamy również grupy naborowe. To łącznie blisko 200 młodych zawodników, którzy grają w piłkę, cieszą się tym co robią - powiedział podczas spotkania Konrad Szmyrgała, prezes MUKS Kraśnik.

- Szczególnie chciałem podziękować założycielom naszego klubu - Waldkowi Drozdowi i Darkowi Matysiakowi. Gdyby nie oni, gdyby nie ich wizja, pasja i determinacja 20 lat temu, nie byłoby nas w tym miejscu – podkreślał prezes Szmyrgała.

Podziękowania od MUKS-u popłynęły także do tych, którzy wspierają klub, czyli miasta Kraśnik z burmistrzem Wojciechem Wilkiem na czele, Lubelskiego Związku Piłki Nożnej i prezesa Zbigniewa Bartnika, Powiatu Kraśnickiego i starosty Andrzeja Rolli, lubelskiego Urzędu Marszałkowskiego (marszałka Jarosława Stawiarskiego reprezentował dyrektor Artur Domański). Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, kraśnickich Szkół Podstawowych nr 5, 6 i 2, Centrum Kultury i Promocji oraz rodziców zawodników.

Nie zabrakło oczywiście gratulacji i życzeń dla klubu od zaproszonych gości. Była też prezentacja dotycząca historii MUKS-u, film pokazujący zajęcia, a na koniec prezentacje poszczególnych muksowych drużyn oraz wręczenie pamiątkowych statuetek.

 

Nasz fotoreportaż z 20. urodzin MUKS Kraśnik można obejrzeć tutaj.