Drużyna KMP Lublin najlepsza w Mistrzostwach Województwa Policjantów w piłce nożnej

W sobotę 11 grudnia w Kraśniku i w Wilkołazie odbyły się XVI Mistrzostwach Województwa Policjantów w piłce nożnej. Po raz piąty w historii tej imprezy miano najlepszej wywalczył zespół z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

W turnieju udział wzięło 9 zespołów. Najpierw rywalizowano w podziale na dwie grupy, mecze rozgrywane były w halach Szkoły Podstawowej nr 2 w Kraśniku i Szkoły Podstawowej w Wilkołazie, a potem, już tylko w „Dwójce”, 4 najlepsze teamy zagrały w fazie pucharowej zawodów.

Emocji nie brakowało do samego końca. Zwycięzcę turnieju wyłoniły dopiero rzuty karne. W finale KMP Lublin pokonała policyjną drużynę z Łęcznej. 3. miejsce zajęli natomiast policjanci z Opola Lubelskiego. Gospodarze – KPP Kraśnik – rywalizację zakończyli na 5. miejscu.

Turniej, przy wsparciu lokalnych samorządów i firmy Alianz, zorganizował Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów.

Zdjęcia z fazy pucharowej zawodów można obejrzeć tutaj.