Skromna, ale wygrana. Stal Kraśnik – Opolanin Opole Lubelskie 1:0

W sobotnie popołudnie (28 maja) Stal Kraśnik rozegrała kolejne spotkanie rundy rewanżowej w grupie mistrzowskiej Hummel IV ligi lubelskiej. Jej rywalem był Opolanin Opole Lubelskie. Kraśniczanie, podobnie jak w poprzednim starciu tych drużyn, przeważali i zasłużenie zwyciężyli, choć gra nie wyglądała tak efektownie jak w pierwszym starciu tych zespołów.

Od początku meczu podopieczni trenera Dariusza Matysiaka zdominowali rywala. Już w 2. minucie bramkarza gości próbował zaskoczyć Kamil Woźniak, ale uderzył niecelnie. Kilka minut później szansę miał Stanisław Niewiński. Nie zdołał jednak dojść do piłki podawanej przez Jakuba Zielińskiego. Po chwili sam Zieliński, po wrzutce w pole karne od Krystiania Michalaka, uderzył piłkę głową na bramkę. Obrońcy Opolanina przeszkadzali mu na tyle skutecznie, że strzał okazał się niecelny. Ten sam scenariusz powtarzał się w tym meczu jeszcze później kilka razy.

Wysiłki stalowców efekt przyniosły w 25. minucie. W zamieszaniu w polu karnym gości najlepiej odnalazł się Karol Misiarz i z bliskiej odległości skierował piłkę do siatki.

W 35. minucie powinien zostać podyktowany rzut karny dla niebiesko-żółtych, bo niebezpiecznie, ratując swoją drużynę i wybijając piłkę z linii bramkowej, interweniował jeden z zawodników Opolanina. Arbiter jedenastki jednak nie wskazał.

Po przerwie gospodarze nadal dyktowali warunki gry, ale im bliżej było końca meczu, tym niestety więcej swobody zostawiali rywalom i ci kilka razy groźniej zaatakowali. Na szczęście dobrze interweniował Mateusz Wójcicki lub akcje te przerywali kraśniccy obrońcy.

Stal w drugiej połowie spotkania miała kilka okazji do podwyższenia wyniku. Najlepszą Karol Misiarz, który sprawiał opolskim piłkarzom bardzo duże problemy. W 60. minucie wyszedł na pozycję sam na sam z golkiperem gości, ale w pojedynku tym lepszy okazał się bramkarz Opolanina.

Więcej bramek już nie padło i mecz zakończył się jednobramkowym zwycięstwem Stali.

Stal Kraśnik - Opolanin Opole Lubelskie 1:0

Stal Kraśnik: Mateusz Wójcicki - Stanisław Niewiński, Damian Pietroń, Michał Maliszewski, Krystian Michalak, Marcel Błaszczyk, Krystian Pietrzyk, Jakub Buczek, Karol Misiarz, Kamil Woźniak, Jakub Zieliński

Zdjęcia z meczu Stal – Opolanin można obejrzeć tutaj.

***

W najbliższym tygodniu Stal czekają 2 spotkania. W środę 1 czerwca na wyjeździe zagra z Huraganem Międzyrzec Podlaski, a w niedzielę 5 czerwca w Kraśniku podejmować będzie Powiślaka Końskowola (godz. 17:00)