Po przerwie wakacyjnej wznowiono współzawodnictwo Ligowe w pływaniu. 30 września rozegrano III rundę Ligi Wojewódzkie w Pływaniu Dzieci i Młodzików 11-12 lat (Janów Lubelski), a 1 października ścigali się zawodnicy 13-sto letni i starsi w III rundzie Ligi Wojewódzkiej w Pływaniu Open ( Międzyrzec Podlaski).

Na przełomie maja i czerwca we wszystkich województwach odbył się Ogólnopolski Drużynowy Wielobój Dzieci 10-11 lat w Pływaniu. Jak już informowaliśmy, rewelacyjnie spisali się wówczas młodzi zawodnicy UKP „FALA” Kraśnik, którzy zdecydowanie zwyciężyli w klasyfikacji drużynowej lubelskich zawodów. Teraz okazuje się, że najlepsi są nie tylko w województwie, ale w całym kraju.

W dniach 3-4 czerwca na pływalni Strefa H2O w Lublinie odbył się Ogólnopolski Drużynowy Wielobój Pływacki Dzieci 10-11 lat oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików 12-letnich. Nasi młodzi pływacy zdobyli łącznie aż 26 medali (11 złotych, 9 srebrnych i 6 brązowych) i zwyciężyli w klasyfikacji medalowej.

W dniach 26-27 lipca na jeziorze Ukiel w Olsztynie odbyły się Mistrzostwa Polski w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych. Od kilku już lat z powodzeniem w takich zawodach rywalizują kraśniczanie z UKP „Fala”. Nie inaczej było tym razem.

W miniony weekend (10-11 czerwca) na pływalni Aqua Lublin odbyły się Główne Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Pływaniu. Pływacy Zawodnicy UKP „Fala”, poza walką o tytuły i medale, mieli podczas nich za zadanie uzyskać minima do startu w Letnich Mistrzostwach Polski Juniorów 14,15,16,17-18 lat. Wyznaczone cele zostały zrealizowane.

W sobotę (27.05.2017) r. na pływalni Aqua Lublin odbyła się III runda zawodów „O Laur Lubelskiego Koziołka”. Do rywalizacji przystąpiło 360 zawodników reprezentujących 26 klubów (w tym 2 z Ukrainy). W zawodach tych wystąpiło 15 najmłodszych pływaków UKP „FALA” Kraśnik pod kierunkiem trenera Mariusza Kwietniewskiego. Nasi pływacy rywalizowali w 4 najmłodszych kategoriach wiekowych i zdobyli aż 12 medali!