Pomimo wszelkich trudności z spowodowanych panującą pandemią, środowisko pływackie w Polsce stara się możliwie normalnie funkcjonować oraz prowadzić system rywalizacji sportowej. Jednymi z najważniejszych w naszym kraju są zawody Arena Grand Prix Polski – jesienią tradycyjnie rozgrywane w Oświęcimiu (24-25 października) i Łodzi ( 7-8 listopada). Zawody te to jednocześnie znakomity sprawdzian przed Zimowymi Mistrzostwami Polski Juniorów, Młodzieżowców i Seniorów.

Niedawno wznowiono starty w wojewódzkich ligach pływackich. Najpierw, 26 września, wystartowali młodsi zawodnicy w Lidze Wojewódzkiej Dzieci i Młodzików 11-12 lat, a 27 września ścigali się starsi w Lidze Wojewódzkiej Open ( 13 lat i starsi). Obie imprezy rozegrano w Zamościu i były to z nazwy III rundy tych lig, choć tak naprawdę drugie z kolei (II rundy miały być rozegrane w kwietniu i zostały, wiadomo z jakiego powodu, odwołane).

Rodzinne zawody w pływaniu mają w Kraśniku bardzo długą tradycja. Zawsze odbywały się one jednak w grudniu pod hasłem „Świąteczne łapanie karpia”. Tym razem, ze względu na planowany remont basenu, przeniesiono je na koniec wakacji.

15 sierpnia na jeziorze Ukiel w Olsztynie rozegrano Mistrzostwa Polski w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych. Co najmniej z dwóch powodów były to mistrzostwa wyjątkowe – po pierwsze, ze względu na pandemię były to jedyne mistrzostwa dla Polskich pływaków w sezonie letnim (wszystkie tzw. „basenowe” zostały odwołane), a po drugie (możliwe, że z tego samego powodu) były to mistrzostwa z rekordowo dużą i mocną obsadą.

W dniach 19-20 września na pływalni Aqua Lublin odbyły się Główne Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Pływaniu. W imprezie, która pierwotnie miała odbyć się w czerwcu, wystartowało niemal 250 zawodników z klubów Lubelszczyzny oraz goście z bardzo mocnych klubów z Warszawy. Rywalizowano w trzech kategoriach wiekowych: młodzików 12-13 lat, juniorów 14-15 lat i open.

Za nami kolejna "Środa z pływaniem". Tym razem trenerzy i zawodnicy "Fali" Kraśnik zaprosili do wspólnego pływania wszystkich chętnych.

Pomimo tego, że chętnych na kraśnicki basen nie przyszły zbyt dużo,  nie przeszkodziło to w dobrej zabawie i aktywnym spędzeniu czasu w wodzie.

Tym bardziej, że ćwiczenia dla kilkudziesięciu pływaków wymyślały utytułowane pływaczki: siostry Karolina Mazurek-Świstak i Zuzanna Mazurek-Frankowska wraz z trenerką Iwoną Mazurek.

Całość imprezy prowadził inny trener "Fali" Grzegorz Mazurek.

Oprócz samych ćwiczeń i pływania można było przetestować różnego rodzaju gadżety pływackie, które udostępnił Decthlon Weglin, w którym Karolina Mazurek-Świstak jest liderką działu związanego z pływaniem.

Był więc trening, ćwiczenia ale i dobra zabawa. A jak wyglądała środowa impreza okiem aparatu i drona możecie zobaczyć na naszych zdjęciach.

Kolejna "wodna" impreza zaplanowana jest na 29 sierpnia, kiedy to odbyć się mają rodzinne zawody w pływaniu. Tego typu impreza odbywała się przeważnie w grudniu (Świąteczne łapanie karpia), ale z powodu planów przebudowy basenu w tym roku raczej się nie odbędzie w tym terminie stąd też pomysł edycji wakacyjnej.

Więcej artykułów…