Od kilku lat zawodnicy UKP Fala Kraśnik zdobywają w każdym sezonie kilkanaście medali Mistrzostw Polski w juniorskich kategoriach wiekowych. Wiele wskazuje na to, że także rok 2022 będzie pod tym względem bardzo udany, a być może rekordowy.

W dniach 7-10 lipca rozpoczęła się seria Letnich Mistrzostw Polski Juniorów w pływaniu. Jako pierwsi w Olsztynie ścigali się juniorzy 14 letni. Wystartowało niemal 600 zawodników ze 177 klubów.

A dokładnie ma go Rafał Wójcik z kraśnickiej "Fali", który właśnie teraz bierze udział w Igrzyskach Olimpijskich Głuchych w Brazylijskim Caxias do Sul.

W ostatnich dniach kraśniccy pływacy wystartowali w dwóch imprezach sportowych. Najpierw 23 kwietnia wzięli udział w XV Pucharze Roztocza w Zamościu, a dzień później ścigali się podczas Otylia Swim CUP w Lublinie. W ekipie z Kraśnika wystartowało dwóch zawodników ukraińskich, którzy przebywają obecnie na naszym terenie.

2 lipca na odkrytej pływalni MOSiR w Puławach odbyły się Otwarte Mistrzostwa o Puchar Prezydenta Puław. Wystartowała rekordowa liczba 550 zawodników z 43 klubów z całej Polski. Zawody te były dla większości zawodników ostatnim sprawdzianem przed zbliżającą się serią Letnich Mistrzostw Polski.

Start w Igrzyskach Olimpijskich to marzenie każdego sportowca. Jak wielki jest to wyczyn i jak trudno dostąpić takiego zaszczytu świadczy fakt, że w historii naszego miasta tylko 4 osoby wystartowały w tej wyjątkowej, największej na świecie imprezie sportowej. Już niebawem liczba kraśnickich olimpijczyków powiększy się. Zawodnik UKP Fala Kraśnik – Rafał Wójcik, 27 kwietnia w sali konferencyjnej Centrum Olimpijskiego Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie złożył przysięgę i otrzymał nominację do reprezentowania Barw Polski w XXIV Letnich Igrzyskach Głuchych w miejscowości Caxias do Sul w Brazylii!

Więcej artykułów…