Kraśniccy pływacy na Mistrzostwach Województwa dzieci i Lidze Wojewódzkiej juniorów

Pływanie
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W miniony weekend (14-15 listopada) zawodnicy "Fali" Kraśnik uczestniczyli w dwóch imprezach pływackich. W sobotę na pływalni Aqua Lublin rywalizowali w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w Pływaniu Dzieci 10-11 lat, a w niedzielę w Zamościu wystartowali w IV rundzie Ligi Wojewódzkiej juniorów (13 lat i starsi).

Nasi pływacy startujący w Lublinie, choć lawinowo poprawiali swoje najlepsze czasy, nie zdobyli tym razem medali. Stawali jednak tuż obok podium dla zwycięzców.

- 11-letnia Magdalena Toporowska zajęła IV miejsce na 100 m st. grzbietowym i V lokatę na 100 m st. klasycznym. Jej rówieśnik Aleksander Wietrzyk był VI na 100 m st. grzbietowym, a Jakub Kolasa zajął VII miejsce na tym dystansie. Wśród 10-latków najlepiej zaprezentowała się Oliwia Sosnówka, która wywalczyła VI miejsce na 100m st. zmiennym, a na 50m st. klasycznym była VII - relacjonuje udział zawodników w Mistrzostwach Województwa trener Grzegorz Mazurek.

W Zamościu spotkali się nieco starsi zawodnicy (13 lat i starsi) aby rozegrać przedostatnią, IV rundę Ligi Wojewódzkiej Juniorów (zwaną Ligą Open). Z Kraśniczan w tych zawodach najlepiej spisali się najlepsi obecnie zawodnicy UKP "Fala" ornel Sola i Magdalena Wieczorek.

- Kornel zajął II miejsce na 100 m st. dowolnym, a Magda była III na 200 m st. zmiennym. Ponadto w czołówce uplasowali się: Julia Hajdenraich (VI miejsce na 100m st. dowolnym) i Konrad Zapalski (VI miejsce na 200m st. motylkowym). Tuż za podium, na IV miejscu uplasowały się zespoły sztafetowe dziewcząt (M. Wieczorek, J. Hajdenraich, Aleksandra Kaproń i Oktawia Wojtaszek) i chłopców (K. Sola, K. Zapalski, Maciej Krawiec i Mateusz Masiak), które ścigały się na dystansie 4x100m st. dowolnym - informuje trener Mazurek.

Po IV rundach Ligi w klasyfikacji drużynowej "Fala" zajmuje IV miejsce.

Jeszcze w tym miesiącu, 28 listopada, odbędzie się finałowa runda Ligi Dzieci i Młodzików 11-12 lat w Krasnymstawie, a 29 listopada w Białej Podlaskiej podsumują swoje współzawodnictwo juniorzy 13 lat i starsi.

  

Na zdjęciu reprezentacja kraśnickiej Fali na Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w Pływaniu Dzieci 10-11 lat.