Policjantka z kraśnickiej KPP potrójną mistrzynią Polski służb mundurowych w pływaniu

Pływanie
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W sobotę 28 listopada 2015r. na krytej pływalni Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Służb Mundurowych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Pływaniu. Doskonale spisała się na nich policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku. Sierżant Ewelina Kuśmierz z zawodów wróciła z 3 złotymi medalami.

W mistrzostwach udział wzięło blisko 150 zawodników z całej Polski. Na pływalni rywalizowali reprezentanci Policji, Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Straży Więziennej oraz straż miejskich. Zmierzyli się w 10 konkurencjach pływackich, w tym jednej drużynowej.

Policjanci i policjantki z województwa lubelskiego zdobyli w szczytnie łącznie 7 medali, w tym 6 złotych. Prawie połowa z nich, a jeżeli chodzi o złote krążki to dokładnie połowa, padła łupem sierż. Eweliny Kuśmierz. Nasza policjantka najlepsza była na dystansach: 50 m stylem grzbietowym, 100 m stylem grzbietowym oraz 100 m stylem zmiennym.

Pani Ewelina policjantką jest od 2011r. W Komendzie w Kraśniku, pracuje od 1 kwietnia 2015 tego roku. Jest członkiem z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego.

Organizatorem Otwartych Mistrzostw Służb Mundurowych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Pływaniu - pod patronatem honorowym Komendanta Głównego Policji - byli Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie oraz Klub Sportowy "Płetwal" Szczytno.

Na zdjęciu pani sierżant Ewelina Kuśmierz z medalami przywiezionymi ze Szczytna. foto Policja