Pływacy UKP Fala z tytułem najlepszej drużyny Lubelszczyzny wśród 10-latków. Gwiazdą imprezy Ania Wilk

Pływanie
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W miniony weekend (21-22.05) na krytej pływalni H2O w Lublinie odbyły się Ogólnopolskie Drużynowe Zawody Pływackie Dzieci 10-cio i 11-letnich. Zawody takie jak w Lublinie miały miejsce również w kilkunastu innych miastach kraju. Wyniki wszystkich zbierane są przez Polski Związek Pływacki, po czym poznamy najlepsze w kraju drużyny i zawodników. Nasza ekipa z Lublina wróciła nie tylko z medalami indywidualnymi, ale także z tytułem najlepszej drużyny wśród 10-latków na Lubelszczyźnie. Gwiazdą imprezy była Ania Wilk.

 

Do rywalizacji w Lublinie przystąpiło przeszło 150 zawodników z 13 klubów Lubelszczyzny. UKP Fala Kraśnik reprezentowało 18 młodych pływaków. Kraśniczanie zawody te mogą uznać za niezwykle udane, bowiem zdobyli 7 medali (5 złotych, 1 srebrny i 1 brązowy).

- Prawdziwą gwiazdą imprezy została Anna Wilk, która zdecydowanie wygrała wszystkie swoje wyścigi na dystansach 50 m st. dowolnym, 50 m st. klasycznym, 50m st. grzbietowym i 100m st. zmiennym zostając zdecydowanie najlepszą zawodniczką 10-letnią lubelskich zawodów. Można także oczekiwać, że będzie również bardzo wysoko w klasyfikacji najlepszych 10-latek w całej Polsce - przewiduje trener Grzegorz Mazurek.

Bardzo dobrze zaprezentował się również rówieśnik Ani - Błażej Paszkowski, który zwyciężył na 50m st. grzbietowym, zajął II miejsce na dystansie 50 m st. dowolnym, a na 100m st. zmiennym wywalczył III miejsce. Dzięki tym osiągnięciom został III zawodnikiem 10-letnim w klasyfikacji wieloboju (wszystkie 4 starty).

 

Gratulacje i dyplom od swojego trenera Mariusza Kwietniewskiego odbiera Ania Wilk

 

Wyniki Ani i Błażeja , a także lawinowo bite rekordy życiowe pozostałych 10-latków (Bartosz Chmiel - VI miejsce na 50 m st. dowolnym, Surmacz Gabriela, Machulak Milena, Żuber Aniela, Ryfka Maja, Kaczmarska Natalia, Grabczak Lena, Pogoda Kornelia, Piłat Karol, Wójcik Rafał) spowodowały, że UKP Fala Kraśnik zwyciężyła w najważniejszej klasyfikacji drużynowej 10-latków pokonując z dość dużą przewagą kluby z Lublina - Olimpijczyka 23 Lublin i UKS 51 Lublin.

W kategorii 11-latków najlepiej zaprezentowali się: Oliwia Sosnówka (IV miejsce na 100m st. klasycznym i VI miejsce na dystansie 50 m st. motylkowym), Bartosz Zarawski (VI miejsce na 200 m st. dowolnym) i sztafeta dziewcząt 4x50m st. zmiennym - V miejsce. Te wyniki, a także występy pozostałych zawodników ( Przywara Laura, Marzec Monika, Żuraw Julia, Chodara Kacper) dały Fali w kategorii 11-latków VI miejsce w klasyfikacji drużynowej.

W ten sposób zakończyła się wiosenno-letnia część sezonu dla najmłodszych pływaków (cześć z nich wystąpi jeszcze w zawodach o "Laur Lubelskiego Koziołka") i teraz czas na zasłużone wakacje, podczas których czekać będziemy na ogólnopolską klasyfikację drużynową i indywidualną 10 i 11-latków.

 

Na zdjęciu na górze tekstu nasza mistrzowska drużyna z trenerem Grzegorzem Mazurkiem.

 

Wszystkie wyniki, klasyfikacje i dużo zdjęć na stronie klubu http://falakrasnik.pl/