Fala Kraśnik Drużynowym Mistrzem Polski 10-latków!

Pływanie
Czcionka

Na przełomie maja i czerwca we wszystkich województwach odbył się Ogólnopolski Drużynowy Wielobój Dzieci 10-11 lat w Pływaniu. Jak już informowaliśmy, rewelacyjnie spisali się wówczas młodzi zawodnicy UKP „FALA” Kraśnik, którzy zdecydowanie zwyciężyli w klasyfikacji drużynowej lubelskich zawodów. Teraz okazuje się, że najlepsi są nie tylko w województwie, ale w całym kraju.

W całym kraju sklasyfikowano 1057 dziesięciolatków reprezentujących 171 klubów oraz 1409 jedenastolatków ze 189 klubów.

- Na początku lipca, po przeanalizowaniu wszystkich wyników w kraju, Polski Związek Pływacki opublikował ranking ogólnopolski wieloboju, zarówno indywidualny, jak i drużynowy. Okazało się, że UKP „FALA” Kraśnik została Najlepszą w Polsce drużyną wśród 10-ciolatków. Dodatkowo Amelia Wysocka, jak i Paweł Bucoń zostali sklasyfikowani na drugich miejscach w Polsce w rywalizacji indywidualnej – cieszy się trener młodych pływaków Mariusz Kwietniewski.

 

 

Najlepszą drużynę w Polsce tworzą: Natalia Rosińska, Gabriela Surowiec, Amelia Wysocka, Milena Sosnówka, Anna Wąsik, Emilia Wielgus, Julia Skibniewska, Paweł Bucoń, Wojciech Siekaczyński, Patryk Mączka, Piotr Todys, Dawid Dzięgielewski, Jan Szymula i Bartosz Rybak.


Zobacz też:

Medale, tytuły i wypełnione minima, czyli kraśnicka „Fala” na Głównych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w Pływaniu
Pływanie: Fala najlepsza w województwie. Czekamy na ranking ogólnopolski
12 medali pływaków Fali podczas III rundy Zawodów „O Laur Lubelskiego Koziołka”


Bardzo dobrze wypadli również zawodnicy 11-letni, którzy mimo, iż kadrowo nie byli w stanie punktować we wszystkich konkurencjach – zajęli wysokie 27 miejsce w gronie 189 drużyn w całej Polsce. Indywidualnie najwyżej sklasyfikowani zostali: Anna Wilk – 13. miejsce oraz Błażej Paszkowski – 21. miejsce.

Skład drużyny 11-latków: Milena Machulak, Anna Wilk, Lena Grabczak, Natalia Michota, Maja Ryfka, Gabriela Surmacz, Aniela Żuber, Błażej Paszkowski, Rafał Wójcik, Bartosz Chmiel i Karol Piłat.