Medalowe starty kraśnickich pływaków na Wodach Otwartych

Pływanie
Czcionka

W dniach 26-27 lipca na jeziorze Ukiel w Olsztynie odbyły się Mistrzostwa Polski w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych. Od kilku już lat z powodzeniem w takich zawodach rywalizują kraśniczanie z UKP „Fala”. Nie inaczej było tym razem.

Zawody rozegrano w następujących kategoriach wiekowych i dystansach – Juniorzy 14-letni (2500 m), Juniorzy 15-16 lat (5000 m), Juniorzy 17-18 lat (7500 m), młodzieżowcy (19-23 lata) i Seniorzy (10000 m). Odbyły się także wyścigi sztafet 3x2500m.

 

 

 

Tym razem w 12-osobowej kraśnickiej ekipie na te imprezę było aż siedmioro debiutantów.

- Debiutowali oczywiście 14- latkowie (dopiero od tego wieku można startować w Mistrzostwach Polski na Wodach Otwartych), ale to właśnie oni zajęli najwyższe lokaty. Brązowe medale w wyścigach indywidualnych na 2500 m wywalczyli: Maja Machulak i Maksymilian Swintozelski. Ponadto wśród dziewcząt Aleksandra Kurzyna zajęła IV miejsce, a wśród chłopców V był Patryk Kasperski, a VI – Piotr Borsuk. Natomiast sztafeta 3x2500 m 14-latków w składzie: Maja Machulak, Maksymilian Swintozelski i Patryk Kasperski wywalczyła tytuł Mistrza Polski! - informuje trener Grzegorz Mazurek.

W kategorii 15-16 lat na 5000 m pływali: Zofia Szewczyk (V miejsce), Aleksandra Kaproń (X miejsce) wśród dziewcząt, a wśród chłopców - Artur Siekaczyński (VII miejsce), Łukasz Borsuk (VIII miejsce) i Filip Bożek (XIII miejsce). W tej kategorii zespół sztafetowy w składzie: Artur Siekaczyński, Łukasz Borsuk i Zofia Szewczyk wywalczył brązowy medal!

 

 

 

W kategorii Juniorów 17-18 lat wysoką IV lokatę na 7500 m wywalczył Maciej Krawiec, a Mateusz Masiak był VII. Fala „skonstruowała” jeszcze dwa zespoły sztafetowe w składach: Maciej Krawiec, Mateusz Masiak i Aleksandra Kurzyna oraz Filip Bożek, Piotr Borsuk i Aleksandra Kaproń. Ponieważ składały się one z zawodników (i zawodniczek) z różnych kategorii wiekowych – były klasyfikowane w kategorii open i zajęły odpowiednio VII i IX miejsce.

Mistrzostwa Polski w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych zakończyły letni sezon dla kraśnickich pływaków. Teraz 2 tygodnie wakacji i już od połowy sierpnia rozpoczną się przygotowania do sezonu 2017-2018.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wszystkie wyniki i zdjęcia jak zwykle na stronie www.falakrasnik.pl