Pływacy „Fali” z medalami na zawodach „O Laur Lubelskiego Koziołka”

Pływanie

W sobotę 23 września na pływalni AQUA Lublin odbyła się IV runda zawodów „O Laur Lubelskiego Koziołka”. Zabraknąć na nich nie mogło kraśnickiej „Fali”. Jak zwykle nasi pływacy wypadli podczas tych zawodów bardzo dobrze.

Impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Wstąpiło w niej przeszło 300 pływaków z 17 klubów. Z Kraśnika pojechała na nią 13 osobowa ekipa UKP „FALA” z trenerem Mariuszem Kwietniewskim.

W najmłodszej kategorii wiekowej (8 lat i młodsi) bardzo dobrze zaprezentowała się Jolanta Kwietniewska, która zdobyła srebrny medal na dystansie 50 m st. grzbietowym. Dodatkowo Jola zajęła V miejsce na 50 m st. dowolnym. W tej samej kategorii wiekowej niezwykle udany debiut zaliczył 7-letni Marcel Wilk, który zdobył swój pierwszy dyplom (dekorowano do X miejsca) na dystansie 50 m st. dowolnym, zajmując ostatecznie IX miejsce.

50 m st. grzbietowym - II miejsce  Jola Kwietniewska

W kolejnej kategorii wiekowej (9 lat) dobry start na dystansie 50 m st. dowolnym zaliczył Kacper Bończoszek, który zdecydowanie poprawił swój rekord życiowy i zajął VII miejsce.

- Najlepiej przez kraśniczan obsadzoną kategorią była rywalizacja 10-latków, w której wystąpiło 9 zawodników mistrzowskiej drużyny z Ogólnopolskiego Drużynowego Wieloboju Pływackiego Dzieci. Rewelacyjnie wypadli Amelia Wysocka oraz Wojciech Siekaczyński, którzy zdobyli po dwa złote medale na 100 m st. grzbietowym oraz 50 m st. dowolnym. Dodatkowo Amelia na dystansie 100 m st. grzbietowym z czasem 1:19,51 aż o 2,5 sec. poprawiła Rekord Okręgu Lubelskiego w kategorii dzieci – podkreśla trener Mariusz Kwietniewski.

Dekoracja 50 m st. dowolnym. Złoto Wojciech Siekaczyński

Na tym nie koniec. Srebro na 100 m st. grzbietowym i brąz na 50 m st. dowolnym wywalczyła Gabriela Surowiec. Milena Sosnówka była IV na 100 m st. grzbietowym oraz IX na 50 m st. dowolnym. Dawid Dzięgielewski zajął VII miejsce na 50 m st. dowolnym oraz VIII miejsce na 100 m st. grzbietowym, natomiast Patryk Mączka był IX na 100 m st. grzbietowym.

Dwukrotna złota medalistka Amelia Wysocka odbiera gratulacje od trenera Mariusza Kwietniewskiego

Pozostali zawodnicy: Hanna Michota, Anna Wąsik, Natalia Rosińska, Piotr Todys również zanotowali bardzo dobre starty i poprawiali swoje rekordy życiowe.

Kolejna, finałowa runda zawodów odbędzie się 28 października.

Na zdjęciu na górze tekstu debiutant - 7 letni Marcel  Wilk.