Młodzi zawodnicy Fali wciąż liderem w pływackiej lidze

Pływanie
Czcionka

W pierwszą sobotę listopada (4.11) na krytej pływalni w Krasnymstawie odbyła się IV Runda Ligi Wojewódzkiej Dzieci i Młodzików w Pływaniu. Młodzi kraśniczanie przyjechali tam, aby bronić pozycji lidera i po raz kolejny nie zawiedli. „FALA” zdecydowanie zwyciężyła w klasyfikacji drużynowej i powiększyła swoją przewagę nad drugą Olimpią Lublin do 135 punktów.

W zawodach tych wystąpiła 12-osobowa ekipa UKP „FALA” Kraśnik z trenerem Mariuszem Kwietniewskim.

Na wynik drużynowy bardzo duży wpływ mieli – wśród dzieci 10-11 lat: Amelia Wysocka – I miejsce na 50 m st. klasycznym i II miejsce na 50 m st. motylkowym, Anna Wilk – I miejsce na 200 m st. dowolnym i III miejsce na 50 m st. klasycznym, Milena Machulak – II miejsce na 200 m st. dowolnym i V miejsce na 50 m st. motylkowym, Maja Ryfka – VI miejsce na 200 m st. dowolnym i IX miejsce na 50 m st. motylkowym, Błażej Paszkowski – I miejsce na 50 m st. motylkowym i IV miejsce na 200 m st. dowolnym, Paweł Bucoń – I miejsce na 200 m st. dowolnym i V miejsce na 50 m st. klasycznym oraz Wojciech Siekaczyński – III miejsce na 200 m st. dowolnym i VIII miejsce na 50 m st. motylkowym.

 

Dekoracja 50 m st. klasycznym - I  miejsce Amelia Wysocka, III miejsce Anna Wilk,

 

- Gratulacje należą się też: Lenie Grabczak, Rafałowi Wójcikowi i Bartoszowi Chmielowi, którzy poprawili swoje rekordy życiowe i również mieli swój wkład w zwycięstwo drużynowe. Rewelacyjnie spisały się również zespoły sztafetowe MIX, gdzie zarówno drużyna 4x50 m st. dowolnym (A. Wilk, B. Paszkowski, M. Machulak, W. Siekaczyński), jak i 4x50 m st. zmiennym (M. Ryfka, A. Wysocka, R. Wójcik, B. Chmiel) zdobyły złote medale – dodaje trener Mariusz Kwietniewski.

Wśród 12-latków UKP „FALA” w ligowym pływaniu ma tylko dwie przedstawicielki. Oliwia Sosnówka zajmowała odpowiednio V miejsce na 400 m st. dowolnym i VI miejsce na 100 m st. zmiennym, zaś Monika Marzec zajęła VIII miejsce na 400 m st. dowolnym i XII miejsce na 100 m st. zmiennym.

 

Dekoracja 50 m st. motylkowym - I miejsce Błażej Paszkowski

 

Kolejna - finałowa runda Ligi Wojewódzkiej Dzieci i Młodzików odbędzie się 3 grudnia w Lublinie.

 

Na zdjęciu ekipa Fali na zawody w Krasnymstawie z trenerem Mariuszem Kwietniewskim

 

Zdjęcie na górze tekstu: przed startem na 200 m dowolnym,  tor 2 Milena Machulak, tor 3 Anna Wilk, tor 6 Maja Ryfka