14 medali pływaków Fali Kraśnik w finałowej Multilidze

Pływanie
Czcionka

3 grudnia 2017r. na Aqua Lublin odbyła się Finałowa Multiliga w Pływaniu 2017. Forma Multiligi (połączonych lig – Dzieci i Młodzików 11-12 lat oraz Ligi Juniorów, tzw. open) obowiązuje od ubiegłego roku i zakłada wspólne rozegranie zawodów na rozpoczęcie (I runda) i na zakończenie (V runda) roku kalendarzowego. Podczas tych zawodów wystartowało niemal 400 zawodników z 22 klubów dając przegląd „posiadania” zawodników na Lubelszczyźnie niemal we wszystkich kategoriach wiekowych.

Znakomicie zaprezentowali się w nich nasi zawodnicy w młodszej kategorii.

- Przez cały rok dominowali w swojej Lidze (wygrali klasyfikacje wszystkich dotychczasowych rund) i tak samo było w ostatnich zawodach. Na podium stawali: Amelia Wysocka (dwukrotnie I miejsce na 50m st. grzbietowym i 100m st. dowolnym), Błażej Paszkowski (dwukrotnie I miejsce na 50m st. grzbietowym i 200m st. zmiennym), Milena Machulak ( I miejsce na 200m st. zmiennym i III miejsce na 100m st. dowolnym, Wojciech Siekaczyński ( II miejsce na 50m st. grzbietowym i III miejsce na 100m st. dowolnym), Anna Wilk ( II miejsce na 200m st. zmiennym) i Paweł Bucoń ( II miejsce na 100m st. dowolnym). Bezkonkurencyjne były sztafety Fali 4x50m st. dowolnym w kat. 10-11 lat - zarówno wśród dziewcząt (A. Wysocka, M. Machulak, Maja Ryfka i A. Wilk) jak i chłopców (P. Bucoń, W. Siekaczyński, Rafał Wójcik i B. Paszkowski) – wylicza trener Grzegorz Mazurek.

 

W żółtych koszulkach Amelia Wysocka i Milena Machulak.

 

Podsumowaniem znakomitego roku startów była klasyfikacja najlepszych zawodniczek i zawodników całej Ligi 2017, w której miejsca na podium w kategorii 10-11 lat zajęli ...prawie sami zawodnicy UKP Fala Kraśnik! Wśród dziewcząt najwięcej punktów wywalczyła Amelia Wysockie, II miejsce przypadło Annie Wilk, a III - Milenie Machulak. Wśród chłopców najlepszym okazał się Błażej Paszkowski, a III lokatę wywalczył Paweł Bucoń.

 

Fala 10-12 lat

 

W stojących na bardzo wysokim poziomie zawodach Ligi open ( 13 lat i starsi) dobrze wypadli także nieco starsi zawodnicy Fali. Na podium stanęli Artur Siekaczyński (II m na 200m st. grzbietowym) i Łukasz Borsuk ( III miejsce na 100m st. motylkowym). Obaj w tych startach ustanowili nowe rekordy klubu ( odpowiednio - 2:11,20 i 58,76). Rekord klubu ustanowiła też męska sztafeta 4x100m st. zmiennym w składzie: A. Siekaczyńki, Kacper Blat, Ł. Borsuk i Maciej Krawiec). W klasyfikacji drużynowej całej Ligi Open nasz drużyna zajęła V miejsce.

Artur Siekaczyński

 

- Ogólnie w ostatniej finałowej Multilidze UKP Kraśnik zwyciężyła w klasyfikacji medalowej zdobywając w sumie 14 medali, w tym 7 złotych – podkreśla trener Mazurek.

Rozpoczęcie kolejnej edycji Lig Wojewódzkich w Pływaniu planowane jest na 27 stycznia 2018r. Klub z Kraśnika przystąpi do tych zawodów z mocnymi postanowieniami podtrzymania dobrej passy. red.sport.

 

Na podium Błażej Paszkowski

 

Najlepsze zawodniczki i najlepsi zawodnicy całej Ligi w kat. 10-11 lat

 

Na zdjęciu na górze tekstu w żółtym czepku startuje Łukasz Borsuk. Wszystkie wyniki i więcej zdjęć Jacka Sosnówki na stronie www.falakrasnik.pl