9 medali pływaków „Fali” podczas Zimowych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego 2017

Pływanie
Czcionka

W dniach 9-10 grudnia na pływalni Aqua Lublin odbyły się Zimowe Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Pływaniu. W tej najważniejszej zimowej imprezie wojewódzkiej wystartowało prawie 300 zawodników z 28 klubów w trzech kategoriach wiekowych: młodzików 12-13 lat, juniorów 14-15 lat i open. Spośród naszych reprezentantów najlepiej spisała się Zofia Szewczyk.

- Niestety w zawodach nie mogło wystartować kilku potencjalnych medalistów tej imprezy w UKP Fala Kraśnik (Artur Siekaczyński - "lodowiskowa" kontuzja łokcia , Magdalena Toporowska i Oskar Miazga - choroba). W związku z tym "ciężar" zdobywania medali wzięła na siebie Zofia Szewczyk, która wywalczyła ich aż 4: 2 srebrne na 800m st. dowolnym ( w kategorii juniorek i open), 1 srebrny na 200m st. dowolnym i brązowy na 400m st. dowolnym – informuje trener Grzegorz Mazurek.

 

Startuje Zofia Szewczyk

 

Dwukrotnie na trzecim stopniu podium stawała Anna Bucoń (na 100 i 200m st. grzbietowym). Swoje medale wywalczyli także: Aleksander Wietrzyk ( II miejsce na 50m st. grzbietowym), Aleksandra Kurzyna ( III miejsce na 400m st. zmiennym) i Piotr Borsuk (III miejsce na 100m st. grzbietowym). W czołówce zawodów w swoich kategoriach wiekowych plasowali się także: Maja Machulak, Maksymilian Swintozelski, Oliwia Sosnówka, Patryk Kasperski, Filip Bożek i Łukasz Borsuk.

- Mistrzostwa Województwa zakończyły praktycznie sezon 2017. Za 10 dni w Łodzi odbędą się co prawda Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców, ale tam Kraśnik reprezentował będzie jedynie uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego Lublinie - Łukasz Borsuk. Pozostali pływacy "Fali" natomiast, już od poniedziałku, rozpoczynają przygotowania do sezonu 2018 – zapowiada trener Mazurek.