Złoty Marcel Wilk. Pływacy „Fali” w I rundzie zawodów „O Laur Lubelskiego Koziołka 2018”

Pływanie
Czcionka

W sobotę 24 lutego na pływalni Aqua Lublin odbyła się I runda zawodów „O Laur Lubelskiego Koziołka”. Wśród blisko 550 zawodników i zawodniczek z 23 klubów, którzy się podczas nich zaprezentowali, było 14 najmłodszych pływaków UKP „FALA” Kraśnik z trenerem Mariuszem Kwietniewskim.

Kraśniczanie już na początku zawodów pokazali swoją dobrą dyspozycję.

- W najmłodszej kategorii wiekowej (8 lat i młodsi) – złoty medal na dystansie 25 m st. grzbietowym wywalczył Marcel Wilk. Drugie „złoto” dołożył w wyścigu na dystansie 25 m st. dowolnym. W tej samej kategorii wiekowej bardzo dobrze wypadła też Emilia Surowiec, która w debiucie na tak dużych zawodach zajęła IV miejsce na dystansie 25 m st. dowolnym oraz VI miejsce na dystansie 25 m st. grzbietowym. Na podium stanęła również Nikola Dzięgielewska (dekorowano do X miejsca), która na dystansie 25 m st. dowolnym zajęła VIII miejsce – informuje trener Mariusz Kwietniewski.

W kolejnej kategorii wiekowej – 9 lat – bardzo dobrze zaprezentowała się Jolanta Kwietniewska, która po obu startach stanęła na podium. Na 25 m st. klasycznym zajęła IV miejsce, zaś na 25 m st. grzbietowym była VIII.

 

Pierwsza z prawej Jola Kwietniewska.

 

W najstarszej kategorii wiekowej, w której wystąpili kraśniczanie, Kacper Bończoszek zajął VII miejsce na 50 m st. dowolnym oraz X miejsce na 25 m st. motylkowy.

Pozostali zawodnicy, a byli to niemal sami debiutanci, poprawili swoje rekordy życiowe i również zaliczyli bardzo dobre starty. Byli to: Zuzanna Piech, Aleksandra Grabczak, Nadia Szczygieł, Iga Żuber, Weronika Stefanek, Hanna Michota, Gabriel Świca, Mateusz Zapalski oraz Kamil Lenartowicz.

 

Emilia Surowiec IV miejsce, Nikola Dzięgielewska VIII miejsce

 

Na zdjęciu na górze teksty w środku Marcel Wilk.