Kraśnicka „Fala” na Pucharze Roztocza 2018

Pływanie
Czcionka

W dniach 21-22 kwietnia na krytej pływalni OSiR w Zamościu odbyły się Międzynarodowe Zawody Pływackie Puchar Roztocza. Była to już XIII edycja tych zawodów, a udział w nich wzięło przeszło 250 zawodników z 21 klubów. Duży ma zamojskiej pływalni osiągnęli zawodnicy z Kraśnika, zdobywając aż 37 medali (15 złotych, 10 srebrnych i 12 brązowych). W klasyfikacji drużynowej zajęli 2. miejsce za warszawskim Klubem Polna (zadecydowała mniejsza liczba srebrnych medali).

Zawody rozegrano w 3 kategoriach wiekowych: dzieci 11 lat i młodsi, młodzicy 12-13 lat oraz juniorzy 14 lat i starsi.

- Regulamin zawodów mówi, że każdy zawodnik wybiera jeden styl i płynie nim dystanse 50, 100 i 200 metrów (po zawodach wybiera się najlepszych zawodników w poszczególnych specjalizacjach stylowych) oraz 100m st. zmiennym. Za wszystkie cztery starty powstaje klasyfikacja najlepszych zawodników – zdobywców Pucharu Roztocza w poszczególnych kategoriach wiekowych – wyjaśnia Grzegorz mazurek, trener UKP Fala Kraśnik.

Wkład w tak dużą zdobycz medalową mieli:

  • Amelia Wysocka, która zwyciężyła zdecydowanie we wszystkich startach na 50, 100 i 200m st. dowolnym i 100m st. zmiennym, zdobywając Puchar Roztocza dla Najlepszej Zawodniczki w kat. 11 lat i młodsi (oczywiście zdobyła tez tytuł Najlepszej Kraulistki),

  • -Gabriela Surowiec – zdobywczyni 3 złotych medali na 50,100 i 200m st. grzbietowym oraz srebrnego na 100m zmiennym (zdobyła tytuł Najlepszej Grzbiecistki oraz zajęła II miejsce w klasyfikacji Najlepszej Zawodniczki w kat. 11lat i młodsi),Milena Sosnówka - 3 złote medale na 50,100i 200m st. motylkowym (tytuł Najlepszej Delfinistki w kat. 11 lat i młodsi),

  • Oliwia Sosnówka - 2złote medale na 100 i 200m st. motylkowym i srebrny na 50m tym stylem ( Najlepsza Delfinistka w kat. 12-13 lat), Wojciech Siekaczyński - 3 złote medale na 50,100 i 200m st. grzbietowym (Najlepszy Grzbiecista w kat. 11 lat i młodsi),

  • Paweł Bucoń -4 srebrne medale na 50,100 i 200 m st. dowolnym i 100m st. zmiennym (II miejsce w klasyfikacji Najlepszych Kraulistów i II miejsce w klasyfikacji Najlepszych Zawodników w kat. 11 lat i młodsi),

  • Błażej Paszkowski - 3 srebrne medale na 50,100 i 200m st. grzbietowym (II grzbiecista w kat. 12-13 lat), Anna Wilk - 3 brązowe medale na 50, 100 i 200m st. dowolnym (III kraulistka w kat. 12-13 lat),

  • Maja Ryfka - 3 brązowe medale na 50,100 i 200m st. grzbietowym (III miejsce w klasyfikacji Najlepszych Grzbiecistek w kat. 12-13 lat),

  • Piotr Borsuk - 3 brązowe medale na 50, 100 i 200m st. grzbietowym (III grzbiecista w kat. 14 lat i starsi),

  • Monika Marzec - srebrny medal na 200m st. klasycznym i brązowy na 100m tym stylem (III miejsce w klasyfikacji Najlepszych Żabkarek w kat. 12-13 lat),

  • Julia Skibniewska - III miejsce na 100m st. klasycznym w kat. 11 lat i młodsi.

W czasie kiedy duża część zawodników Fali ścigała się w Zamościu, jeden z naszych pływaków - Rafał Wójcik wziął udział w I Międzynarodowym Mitingu Pływackim dla dzieci i Młodzieży Niesłyszącej i wywalczył tam 6 złotych medali (50 i100m st. dowolnym, 25 i 50m st. grzbietowym,50m st. motylkom i 100m st. zmiennym) zostając Najlepszych Zawodnikiem w kategorii wiekowej 10-12 lat!

 

Na zdjęciu najlepsze zawodniczki stylem zmiennym. foto Jacek Sosnówka

Wyniki i zdjęcia na www.falakrasnik.pl