43 medale przywieźli z lubelskich zawodów pływacy UKP „FALA" Kraśnik

Pływanie

23 młodych pływaków UKP „FALA” Kraśnik pod opieką trenera Mariusza Kwietniewskiego rywalizowało w dniach 9-10 czerwca na 25 metrowej pływalni H2O w Lublinie. Odbyły się tam Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12 lat oraz Ogólnopolskie Drużynowe Zawody Dzieci 10-11 lat w Pływaniu. Kraśniczanie zdominowali te zawody. Zdobyli aż 43 medale (18 złotych, 15 srebrnych i 10 brązowych) i zdecydowanie zwyciężyli w klasyfikacji medalowej!!!

W imprezie wystąpiło niemal 300 zawodników z 16 klubów Lubelszczyzny. Rywalizacja ma charakter korespondencyjny – podobne zawody odbywają się we wszystkich województwach, a następnie Polski Związek Pływacki ogłasza ranking ogólnopolski, zarówno drużynowy, jak i indywidualny w poszczególnych rocznikach.

Najlepiej spośród naszych pływaków podczas lubelskich zawodów zaprezentowali się: Amelia Wysocka – 4 złote medale (50 m st. motylkowym, 100 i 200 m st. dowolnym oraz 200 m st. zmiennym), Anna Wilk (złoto – 200 m st. zmiennym oraz 400 m st. dowolnym, srebro – 100 m st. klasycznym, brąz – 100 m st. dowolnym), Maja Ryfka (złoto – 100 m i 200 m st. grzbietowym, brąz – 100 m st. motylkowym oraz 200 m st. zmiennym), Gabriela Surowiec (złoto – 100 m st. grzbietowym, srebro – 100 m i 200 m st. dowolnym oraz 200 m st. zmiennym), Milena Machulak (srebro – 100 m st. dowolnym, 200 m st. klasycznym oraz 400 m st. dowolnym, brąz – 100 m st. klasycznym), Milena Sosnówka (srebro – 50 m st. motylkowym, 100 m st. grzbietowym oraz 100 m st. klasycznym, brąz – 200 m st. zmiennym), Emilia Wielgus (brąz – 50 m st. motylkowym), Błażej Paszkowski (złoto – 100 m i 200 m st. grzbietowym oraz 200 m st. zmiennym, srebro – 100 m st. motylkowym), Paweł Bucoń (złoto – 100 m st. dowolnym oraz 100 m st. grzbietowym, srebro – 200 m st. dowolnym oraz brąz – 200 m st. zmiennym), Wojciech Siekaczyński (srebro – 100 m st. grzbietowym, brąz – 100 m i 200 m st. dowolnym), Rafał Wójcik (brąz – 400 m st. dowolnym).

Podium 200 m st. zmiennym

Pozostali zawodnicy: Julia Skibniewska, Anna Wąsik, Weronika Stefanek, Aniela Żuber, Kacper Bończoszek, Gabriel Świca, Mateusz Zapalski, Kamil Lenartowicz, Piotr Todys, Patryk Mączka, Dawid Dzięgielewski i Bartosz Chmiel również zaliczyli bardzo dobre starty i mieli swój wkład w rywalizację drużynową.

Bardzo dobrze zaprezentowały się również zespoły sztafetowe, które zdobyły 6 medali. Wśród 11-latków dziewczęta (A. Wysocka, M. Sosnówka, G. Surowiec, E. Wielgus) zdobyły 2 złote medale na dystansach 4x50 m st. dowolnym oraz 4x50 m st. zmiennym, z kolei 11-letni chłopcy (P. Bucoń, W. Siekaczyński, P. Mączka, D. Dzięgielewski) na tych samych dystansach zdobyli dwukrotnie srebrne medale. Ponadto 2 złote medale wywalczyli 12-latkowie (M.Machulak, A. Wilk, B. Paszkowski, R. Wójcik), którzy również ścigali się na dystansach 4x50 m st. dowolnym oraz zmiennym, jednak rywalizowano bez podziału na płeć.

Ekipa Fali na lubelskich zawodach

- Na koniec odbyła się najważniejsza dekoracja drużynowa, w której zarówno 11-latkowie, jak i 12-latkowie zdecydowanie zwyciężyli! Ponadto dokonano dekoracji najlepszych zawodników i zawodniczek całych zawodów (za 4 starty). Najbardziej okazale wyglądało podium zawodniczek 11-letnich, które całe należało do FALI. Zwyciężyła Amelia Wysocka, przed Gabrielą Surowiec i Mileną Sosnówka. Wśród chłopców 11-letnich najlepszy okazał się Paweł Bucoń. Z kolei wśród dziewcząt 12-letnich – II miejsce zajęła Milena Machulak, zaś III miejsce – Anna Wilk – nie kryje satysfakcji trener Mariusz Kwietniewski.

Przed najmłodszymi zawodnikami jeszcze tylko zawody z cyklu „O Laur Lubelskiego Koziołka”, a następnie zasłużone wakacje.