Medalowe starty zawodników Fali w Pływackich Ligach Wojewódzkich

Pływanie

W ostatnią sobotę września (29.09.2018 r.) kryta pływalnia „Otylia” w Janowie Lubelskim gościła uczestników Wojewódzkiej Ligi Dzieci i Młodzików. Nie zabrakło wśród nich zawodników UKP „FALA’” Kraśnik. Nasi pływacy nie zawiedli zdobywając 16 medali (10 złotych, 4 srebrne, 2 brązowe). Dzień później ich starsi koledzy i koleżanki wystartowali w ligowych zawodach w Zamościu. Stamtąd też do Kraśnika przyjechali z medalami.

Oczekiwania wobec naszych 11-12 latków, którzy wystartowali w Janowie Lub., były duże, ponieważ po dwóch rundach ligi przewodzili stawce. Najlepiej spośród nich zaprezentowali się: Amelia Wysocka (2 złote medale na dystansie 50 m st. klasycznym oraz 100 m st. zmiennym), Paweł Bucoń (2 złote medale na dystansie 50 m st. dowolnym oraz 100 m st. zmiennym), Gabriela Surowiec (złoto na 50 m st. dowolnym oraz srebro na 100 m st. zmiennym), Milena Sosnówka (brąz na 100 m st. zmiennym).

Ponadto zespół sztafetowy dziewcząt (G. Surowiec, M. Sosnówka, A. Wysocka, Emilia Wielgus) zdobył złoty medal na dystansie 4x50 m st. zmiennym, zaś chłopców (Wojciech Siekaczyński, Dawid Dzięgielewski, P. Bucoń, Patryk Mączka) na tym samym dystansie – srebrny medal.

- Wśród młodzików 12-letnich najlepiej wypadli: Anna Wilk (2 złote medale na dystansie 100 m st. klasycznym i 200 m st. dowolnym), Rafał Wójcik (złoto na 200 m st. dowolnym), Milena Machulak (2 srebrne medale na dystansie 50 m st. motylkowym oraz 200 m st. dowolnym), Maja Ryfka (brąz na 200 m st. dowolnym). Ponadto zespół sztafetowy MIX (Bartosz Chmiel, A. Wilk, R. Wójcik, M. Machulak) zdobył złoty medal na dystansie 4x50 m st. zmiennym – wylicza trener Grzegorz Mazurek.

W zawodach wystąpiło 161 zawodników z 14 klubów Lubelszczyzny.

W niedzielę 30 września w Zamościu odbyła się z kolei III runda Ligi Wojewódzkiej Open (13lat i starsi). Wystartowało w niej ok.120 zawodników z 16 klubów.

Jeżeli chodzi o naszych reprezentantów, bardzo dobry występ zanotowała Maja Machulak, która pierwszy raz w swojej karierze zwyciężyła podczas takich zawodów. Zajęła I miejsce na 200m st. dowolnym i ustanowiła przy tym rekord życiowy.

- Równie dobrze jak Maja wystartował Artur Siekaczyński. W wyścigu na 100m st. grzbietowym zajął II miejsce, a na 200m st. dowolnym był IV. Na podium stanął też Łukasz Borsuk ( II miejsce na 50m st. motylkowym) – informuje trener Mazurek.

Wysokie lokaty wywalczyli również: Mateusz Masiak ( IV miejsce na 100m st. grzbietowym), Zofia Szewczyk (IV miejsce na 200m st. dowolnym), Piotr Borsuk (V miejsce na 100m st. grzbietowym), Magdalena Toporowska (VI miejsce na 100m st. grzbietowym) i Kacper Blat (VI miejsce na 50m st. klasycznym).

W klasyfikacji drużynowej III rundy Fala zajęła III miejsce za Olimpią Lublin i AZS UMCS Lublin. Taką lokatę zajmuje też nasz klub po III rozegranych rundach.

Następnym startem zawodników UKP Fala Kraśnik będzie Ogólnopolski Sprawdzian Wszechstronności Stylowej, który odbędzie się 6 października w Lublinie.