Na kraśnickiej pływalni rywalizowano o tytuły najlepszych pływaków na Lubelszczyźnie w kategorii dzieci

Pływanie
Czcionka

W sobotę 17 listopada na krytej pływalni MOSiR w Kraśniku odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Pływaniu w kategorii Dzieci 10 i 11 lat. W zawodach tych rywalizowało niemal 150 pływaków z 14 klubów naszego województwa. W gronie tym wystąpiło trzynastu młodych zawodników UKP „FALA” Kraśnik.

Zawody poprzedziła bardzo miła uroczystość – dokonano dekoracji za Ogólnopolski Drużynowy Wielobój Pływacki Dzieci 2018. Co roku Polski Związek Pływacki nagradza 10 najlepszych drużyn i ich trenerów w kategoriach 10-cio i 11-latków. W naszym województwie wyróżniono 2 kluby. Statuetkami otrzymały UKP „FALA” Kraśnik oraz trener Mariusza Kwietniewskiego za zajęcie V miejsca w Polsce wśród drużyn 11-letnich oraz RWKS „SPARTA” Biłgoraj i trenera Adama Osucha za zajęcie IX miejsca w tej samej kategorii wiekowej. Osiągnięcia tym bardziej warte podkreślenia, że w całej Polsce rywalizowało niemal 200 klubów pływackich.

 

Gabriel Świca przed wyścigiem st. grzbietowym

 

Po miłym rozpoczęciu przystąpiono do walki o tytuły najlepszych pływaków w województwie. Gospodarze okazali się w tym względzie nadzwyczaj niegościnni. Zdobyli aż 12 medali
i odnieśli zdecydowane zwycięstwo w klasyfikacji medalowej.

Wśród 10-latków UKP „FALA” miała tylko dwóch przedstawicieli. Bardzo dobrze zaprezentował się Gabriel Świca, który w obu startach stawał na podium (dekorowano do VI miejsca). Na dystansie 50 m st. klasycznym zdobył srebrny medal, ponadto na 50 m st. grzbietowym zajął V miejsce. Z dobrej strony pokazał się również Mateusz Zapalski, który na dystansie 50 m st. klasycznym zajął VI miejsce.

 

 

Najlepsi zawodnicy 11-letni mistrzostw: I miejsce P. Bucoń, II miejsce W. Siekaczyński 

 

Rewelacyjnie spisali się również 11-latkowie.

- Amelia Wysocka zdobyła dwa złote medale na dystansie 50 m st. motylkowym oraz 100 m st. dowolnym. Należy dodać, iż czas 1:02,35 jaki osiągnęła w konkurencji kraulowej to obecnie najlepszy wynik w kraju w kategorii 11-latków. Ponadto Milena Sosnówka zdobyła złoty medal na 200 m st. zmiennym oraz srebrny na 100 m st. grzbietowym, Gabriela Surowiec – złoty medal na 100 m st. grzbietowym oraz brąz na 100 m st. klasycznym, Emilia Wielgus – brązowy medal na 100 m st. dowolnym oraz IV miejsce na 50 m st. motylkowym, Paweł Bucoń – złoty medal na 100 m st. dowolnym oraz srebrny na 100 m st. grzbietowym, Wojciech Siekaczyński – złoto na 100 m st. grzbietowym oraz srebro na 200 m st. zmiennym, a Dawid Dzięgielewski – dwukrotnie VI miejsce na 100 m st. klasycznym oraz 200 m st. zmiennym – wylicza trener Mariusz Kwietniewski.

Pozostali zawodnicy: Julia Skibniewska, Anna Wąsik, Patryk Mączka i Piotr Todys również zaliczyli bardzo dobre starty wielokrotnie poprawiając rekordy życiowe. 

 

Najlepsze zawodniczki 11-letnie mistrzostw. Od lewej G. Surowiec (II m.), A. Wysocka (I m.), M. Sosnówka (III m.)

 

Na koniec zawodów dokonano dekoracji najlepszych zawodników i zawodniczek mistrzostw (za 2 starty). W kategorii dziewcząt 11-letnich całe podium zajęły zawodniczki UKP „FALA” Kraśnik. Zwyciężyła Amelia Wysocka przed Gabrielą Surowiec i Mileną Sosnówką. Wśród chłopców zwyciężył Paweł Bucoń przed Wojciechem Siekaczyńskim.

 

Na górze tekstu dekoracja za Ogólnopolski Drużynowy Wielobój Pływacki Dzieci.

foto Jacek Sosnówka, UKP Fala Kraśnik