Młodzicy Fali brylowali na zawodach w Sandomierzu i Warszawie

Pływanie

W sobotę 5.10.2019 r. zawodnicy UKP „FALA” reprezentowali Kraśnik w IV Memoriale Pływackim im. G. Kuczyńskiego w Sandomierzu oraz IV Festiwalu Sprinterskim Warszawianka 2019 w Warszawie.

Do Sandomierza udała się 18-osobowa grupa pływaków UKP „FALA” z trenerem Mariuszem Kwietniewskim. Zawody okazały się niezwykle udane dla młodych kraśniczan, którzy zdobyli aż 18 medali (11 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe).W najmłodszej kategorii wiekowej (2009 i młodsi) dwa brązowe medale zdobyła Jolanta Kwietniewska – na 50 m st. grzbietowym oraz 50 m st. motylkowym. W kategorii wiekowej 12-latków najlepiej zaprezentowali się: Gabriela Surowiec – dwa złote medale (50 m st. klasycznym i 50 m st. grzbietowym), Paweł Bucoń – złoto na 100 m st. zmiennym oraz srebro na 50 m st. dowolnym, Milena Sosnówka – złoto na 50 m st. motylkowym oraz brąz na 50 m st. grzbietowym, Dawid Dzięgielewski – złoto na 50 m st. klasycznym oraz brąz na 50 m st. grzbietowym, Wojciech Siekaczyński – złoto na 50 m st. grzbietowym. Dwukrotnie tuż za podium klasyfikowana była Emilia Wielgus (na 50 m st. dowolnym i 50 m st. motylkowym). Wśród 13-latków dwa złote medale zdobyli: Anna Wilk (50 m st. klasycznym oraz 100 m st. zmiennym) oraz Błażej Paszkowski (50 m st. grzbietowym oraz 50 m st. motylkowym). Ponadto Maja Ryfka zdobyła złoty medal na 50 m st. grzbietowym oraz srebrny na 100 m st. zmiennym, zaś Rafał Wójcik – srebrny na 50 m st. dowolnym. Na koniec nagrodzono najlepszych zawodników i zawodniczki (za 2 starty) we wszystkich kategoriach wiekowych. I tutaj nie mogło zabraknąć kraśniczan. Najlepszą zawodniczką 12-letnią została Gabriela Surowiec, zaś wśród 13-latków najlepszymi byli Anna Wilk i Błażej Paszkowski. Pozostali zawodnicy: Emilia Surowiec, Nikola Dzięgielewska, Blanka Konopka, Jagoda Rostek, Marcel Wilk, Patryk Mączka, Karol Piłat również zaliczyli bardzo udane starty wielokrotnie poprawiając rekordy życiowe.

W tym samym czasie w Warszawie podczas Festiwalu Sprinterskiego w Warszawie ścigała się Amelia Wysocka (na zdjęciu powyżej). Zawody rozegrano na 50-cio metrowej pływalni Warszawianka-Wodny Park, a w imprezie wystartowało niemal 700 zawodników w kilku kategoriach wiekowych. W bardzo mocno obsadzonych zawodach główną gwiazdą była jednak kraśniczanka, która w trzech startach trzykrotnie zwyciężyła i trzykrotnie ustanawiała nowe rekordy Festiwalu! Nie miała sobie równych na 50m st. motylkowym, 50m st. klasycznym i 50m st. dowolnym, a za wynik w tym na tym ostatnim dystansie (27,96 s.) otrzymała największą ze wszystkich uczestników ilość punktów w klasyfikacji Rudolpha ( klasyfikacja porównująca wartość sportową wyniku bez względu na kategorią wiekową). Tym samym została wybrana najlepszą zawodniczką Festiwalu Sprinterskiego 2019. Na dodatek od tego momentu Amelia jest posiadaczką najlepszych wyników w tegorocznym rankingu ogólnopolskim młodziczek 12 lat na 50m st. dowolnym, klasycznym i motylkowym!

- Bardzo cieszą wyniki młodych zawodników Fali, choć nie od dzisiaj wiadomo, że Klub ma obecnie bardzo zdolną grupę młodzików. Wielkim zmartwieniem jest jednak to co stanie się z ich świetnie zapowiadającymi się karierami w kontekście planowanego, długotrwałego remontu pływalni? Wydaje się, że na tę chwilę nie ma żadnej alternatywy - napisał trener kraśnickich pływaków Grzegorz Mazurek.