Kolejny bieg w Lublinie i kolejny raz kraśniczanie na czele. W Lotto Półmaratonie Lubelskim zwyciężył Michał Biały z SKB a tuż za nim przybiegł jego klubowy kolega Kamil Młynarz. Wśród ponad tysiąca biegaczy było też kilkudziesięciu reprezentantów powiatu kraśnickiego.

Bieganie miało być jedynie dodatkiem do piłki nożnej. Teraz nie boi się marzyć o kwalifikacjach na Igrzyska Olimpijskie w maratonie. O tym chłopaku usłyszymy jeszcze nie raz! - tak o Kamilu Jastrzębskim, wychowanku SKB Kraśnik i Zbigniewa Białego, napisała Agnieszka Kwiatkowska na portalu Polska Biega.

Kolejny biegowy weekend mają za sobą zawodnicy i wychowankowie kraśnickiego Szkolnego Klubu Biegowego. Kamil Młynarz startował w Warszawie i Bełżycach, w hiszpańskich górach swoje siły sprawdzała Dominika Wiśniewska-Ulfik, a Michał Biały i Patrycja Maśloch wystartowali razem z Kamilem w Bełżycach.

W sobotę, 7 października w Warszawie rozegrano Amatorskie Mistrzostwa Polski w biegu na 1 milę. W kategorii PRO (zawodnicy posiadający licencję PZLA) wygrał Kamil Młynarz z czasem 4:24.42.

Tego samego dnia w Hiszpanii odbyły się Mistrzostwa Europy Skyrunning Classic. Na 31 km trasie (suma przewyższeń 2400 m) rewelacyjne 10. miejsce zajęła Dominika Wiśniewska–Ulfik, pokonując trasę w 4:01:01.

W niedzielę (8 października), z okazji otwarcia nowej drogi odbyły się VII Powiatowe Biegi Uliczne na trasie Borzechów-Lublin. W silnie obsadzonym biegu (czołowe 3 lokaty zajęli zawodnicy z Ukrainy) na dystansie około 7,6 km najlepiej wypadł Kamil Młynarz, który zajął 5. miejsce. Michał Biały ukończył bieg na 8. lokacie. Wśród kobiet czwarta była Patrycja Maśloch.

Na zdjęciu na górze tekstu start biegu w Borzechowie. Foto powiat.lublin.pl

Musieli przebiec 5 z 10 półmaratonów. W ostatnią niedzielę w Krakowie dwaj biegacze ze stowarzyszenia "Kraśnik Biega" zaliczyli ostatni z przepisowych pięciu biegów i zdobyli "Koronę Półmaratonów". W niedzielę startowali także biegacze z SKB.

W niedzielę 1 października w Lublinie nad Zalewem Zemborzyckim odbyła się Pierwsza Dycha do Maratonu. Rewelacyjnie zaprezentowali się zawodnicy SKB Kraśnik. Zdecydowane zwycięstwo odniósł  Michał Biały z czasem 32:19 (rekord życiowy)  wyprzedzając na mecie swojego kolegę klubowego Kamila Młynarza (32.32). W biegu udział wzięła spora grupa kraśniczan.

Sezon biegowy trwa. Aktywnie udział w nim biorą zawodnicy kraśnickiego SKB. Na dystansie maratonu bardzo udanie zadebiutował Kamil Jastrzębski. Kilkoro zawodników zaprezentował się w kraśnickiej imprezie „Bieganie łączy pokolenia”, Paweł Raczyński i Tomasz Liwak wystartowali w Mistrzostwach Polski Wojska Polskiego, a Dominika Wiśniewska-Ulfik triumfowała w „Biegu Na Jaworzynę”.