Warszawa, Piła, Lublin, Skierniewice. Kraśniczanie rozbiegli się po Polsce

Biegi

Ostatni weekend obfitował w wiele biegowych imprez zorganizowanych w całej Polsce. Na starcie nie zabrakło biegaczy z naszego miasta.

W sobotę wieczorem 2 września w Warszawie odbył się BMW Półmaraton Praski. 5 miejsce w zawodach z nowym rekordem życiowym  (1:06:25) zajął Kamil Jastrzębski z SKB. W Warszawie wystartowali także biegacze z „Kraśnik Biega”: 2153 miejsce w półmaratonie zajął Daniel Wysocki a 6432 Aleksandra Budny, natomiast 610 miejsce w towarzyszącej połówce „Praskiej Piątce” zajęła Katarzyna Wysocka. Połówkę w stolicy ukończyło 7348 osób.

Lubelsko-kraśnicka ekipa po BMW Półmaratonie Praskim.

Tego samego dnia Dominika Wiśniewska-Ulfik wygrała III Półmaraton FANTOMA w Kurowie k.Stryszawy. Górską trasę w Beskidzie Dominika pokonała w 1:40:27.

W niedzielę w Pile rozegrano 27 Półmaraton Phillips, który był jednocześnie Mistrzostwami Polski na tym dystansie. 48 miejsce open oraz 18 w MP wywalczył Paweł Biały (1:19:43). W Pile do mety dotarło 3624 zawodników. Bieg ukończył także Mariusz Goliński z "Kraśnika Biega", który jako kolejny biegacz z tego stowarzyszenia "dołożył" kolejny bieg po drodze do Korony Półmaratonów. Ostatnie zawody, które pozwolą zdobyć ten tytuł odbędą się w październiku w Krakowie.

Mariusz Goliński (Kraśnik Biega) po półmaratonie w Pile.

Także w niedzielę w Lublinie po raz pierwszy odbył się bieg z cyklu Business Run. Starowały w nim czteroosobowe drużyny. Nie zabrakło na starcie także kraśniczan. Drużyna w składzie: Dariusz Grądek, Monika Jabłońska, Grzegorz Zych, Jacek Sosnówka i Waldemar Wiech uplasowała się na 23 miejscu wśród ponad 80 zespołów. Biegaczy startujących jako "Iron Team" wsparła w tych charytatywnych zawodach Fabryka Łożysk Tocznych.

Ekipa "Iron Team" wspierana przez kraśnicką FŁT wzięła udział w charytatywnym biegu Business Run.

W niedzielę odbył się również II Bieg Skierniewicki na dystansie 10 km. Zawodnik SKB Paweł Raczyński z czasem 34:12 zajął w nim drugie miejsce.

Podium biegu w Skierniewicach. Paweł Raczyński został zwycięzcą całego cyklu Triady Biegowej, której ostatnimi zawodami był II Bieg Skierniewicki.