Pracowity weekend zawodników kraśnickiego SKB

Biegi

Sezon biegowy trwa. Aktywnie udział w nim biorą zawodnicy kraśnickiego SKB. Na dystansie maratonu bardzo udanie zadebiutował Kamil Jastrzębski. Kilkoro zawodników zaprezentował się w kraśnickiej imprezie „Bieganie łączy pokolenia”, Paweł Raczyński i Tomasz Liwak wystartowali w Mistrzostwach Polski Wojska Polskiego, a Dominika Wiśniewska-Ulfik triumfowała w „Biegu Na Jaworzynę”.

Udany debiut maratoński Jastrzębskiego

W miniony weekend Kamil Jastrzębski zadebiutował na dystansie maratonu w 35. Wrocław Maraton. Kamil, który ostatnio poprawił rekord klubu w półmaratonie, potwierdził w tych zawodach swoją wysoką dyspozycję. Osiągnięty wynik – 2:21:36 – zagwarantował mu 6. miejsce w klasyfikacji open na mecie i pierwsze w kategorii Polaków.

Jest to też nowy rekord klubu. Warto podkreślić, że z tym rezultatem Kamil został najszybszym kraśniczaninem na 42,2 km w historii. Poprzedni „rekord miasta” należał do pierwszego trenera Kamila – Zbigniewa Białego, który 37 lat temu uzyskał na MP w Dębnie czas 2:25:37.

Zwycięzcą wrocławskiego maratonu został Kenijczyk Abel Kibet Rop (2:13:36). W tym roku stolica Dolnego Śląska gościła 4630 maratończyków.

Bieganie łączy pokolenia

W sobotę w okolicach Słonecznej Polany w Kraśniku odbyły się ostatnie, czwarte zawody z cyklu „Bieganie łączy pokolenia”. W biegach dziecięcych i młodzieżowych udział wzięło ponad 60 uczestników. Na dystansie 1000 m dziewcząt rocznik 2002-2003 całe podium przypadło wychowankom trenera Mariana Sarny. Zwyciężyła Julia Wołoszyn (4:20) przed Wiktorią Ciepłą (4:22) i Weroniką Ciepłą (4:30).

W biegu głównym na dystansie 5 km najlepsi okazali się Patrycja Maśloch (21:07) oraz Michał Biały (16:54). Drugi na mecie był Paweł Biały (17:31). Bieg ukończyli także: Waldemar Wiech (25:07, 2m M50), trener Zbigniew Biały (22:55, 1m M60) oraz Roman Ośka (27:28, 2m M60). Piątkę ukończyło 53 osoby.

Mistrzostw Polski Wojska Polskiego

W niedzielę Paweł Raczyński oraz Tomasz Liwak w barwach swoich jednostek wojskowych wystartowali w VI Novita Połmaratonie Zielonogórskim. Impreza miała rangę Mistrzostw Polski Wojska Polskiego. Paweł z czasem 1:13:41 był 17., a Tomek z czasem 1:24:14 105. W zawodach wygrał Adam Nowicki (1:06:06).

Bieg na Jaworzynę

Dominika Wiśniewska-Ulfik triumfowała z kolei w Biegu na Jaworzynę rozgrywanym w ramach Festiwalu Biegowego w Krynicy. Trasa miała charakter alpejski i liczyła 2,6 km (+470 m). Dominika z czasem 20:51 wyprzedziła drugą na szczycie, Izabellę Zatorską, o ponad 2,5 minuty. Dzień wcześniej Dominika wygrała w Cechini Runek Run na dystansie 17 km (+607/-649 m) z czasem 1:13:45!

Mila Marecka

Na koniec weekendu, w niedzielę wieczorem, Kamil Młynarz biegał w 1. Mili Mareckiej. Z czasem 4:30 zajął drugie miejsce za Piotrem Mielewczykiem.

Na zdjęciu Kamil Jastrzębski na najwyższym miejscu podium w kategorii Polaków w 35. Wrocław Maraton