SKB. Kamil na bieżni i po ulicy, Dominika pod górę, Michał i Patrycja po ulicy

Biegi
Czcionka

Kolejny biegowy weekend mają za sobą zawodnicy i wychowankowie kraśnickiego Szkolnego Klubu Biegowego. Kamil Młynarz startował w Warszawie i Bełżycach, w hiszpańskich górach swoje siły sprawdzała Dominika Wiśniewska-Ulfik, a Michał Biały i Patrycja Maśloch wystartowali razem z Kamilem w Bełżycach.


W sobotę, 7 października w Warszawie rozegrano Amatorskie Mistrzostwa Polski w biegu na 1 milę. W kategorii PRO (zawodnicy posiadający licencję PZLA) wygrał Kamil Młynarz z czasem 4:24.42.

Tego samego dnia w Hiszpanii odbyły się Mistrzostwa Europy Skyrunning Classic. Na 31 km trasie (suma przewyższeń 2400 m) rewelacyjne 10. miejsce zajęła Dominika Wiśniewska–Ulfik, pokonując trasę w 4:01:01.

W niedzielę (8 października), z okazji otwarcia nowej drogi odbyły się VII Powiatowe Biegi Uliczne na trasie Borzechów-Lublin. W silnie obsadzonym biegu (czołowe 3 lokaty zajęli zawodnicy z Ukrainy) na dystansie około 7,6 km najlepiej wypadł Kamil Młynarz, który zajął 5. miejsce. Michał Biały ukończył bieg na 8. lokacie. Wśród kobiet czwarta była Patrycja Maśloch.

 

Na zdjęciu na górze tekstu start biegu w Borzechowie. Foto powiat.lublin.pl