Kraśniczanie w koronie

Biegi

Musieli przebiec 5 z 10 półmaratonów. W ostatnią niedzielę w Krakowie dwaj biegacze ze stowarzyszenia "Kraśnik Biega" zaliczyli ostatni z przepisowych pięciu biegów i zdobyli "Koronę Półmaratonów". W niedzielę startowali także biegacze z SKB.

Koronę zdobył w tym roku Mariusz Goliński i Tomasz Pędrak. Po ten tytuł wystartował jeszcze na początku sezonu także Paweł Biskup, jednak zdrowie nie pozwoliło mu ukończyć wszystkich wymaganych biegów.

Ostatni bieg odbył się 15.10.2017 w Krakowie i był to 4. PZU Cracovia Półmaraton Królewski. Tomasz Pędrak przybiegł na metę z czasem 01:37:40 a Mariusz Goliński 02:21:55.

Oprócz wymienionych wyżej biegaczy wystartowała w nim także jeszcze jedna reprezentantka Kraśnika - Paulina Skorupa (czas 02:15:36).

Przy okazji półmaratonu zorganizowano także bieg na 5 km. Czwarte miejsce zajął w nim Kamil Jastrzębski z SKB z czasem 15:02. 671 był Mateusz Pietras z "Kraśnik Biega" z czasem 00:32:17.

Biegacze z SKB startowali także w innych miejscach w Polsce.

W  niedzielę w Białymstoku w 18. Biegu Godzinnym wziął udział Kamil Młynarz z SKB.  Przebiegł on 17920 m (nowy rekord klubu), przegrywając korespondencyjnie z biegającym w innej serii Bogusławem Andrzejukiem (18040 m).

Kamil Młynarz podczas Biegu Godzinnego. fot. Fundacja Białystok Biega

W środę 11 października Paweł Biały wystartował natomiast w piątym etapie "Szybkiego Mózgu", który miał rangę Mistrzostw Ursynowa w Biegach Na Orientację. Niestety, z powodu awarii karty sportident, Paweł nie został sklasyfikowany w zawodach. W klasyfikacji generalnej cyklu (do której na szczęście nie zaliczał się ten start) Paweł zajął trzecie miejsce open i pierwsze w kategorii M21.