Dominika Wiśniewska – Ulfik zwycięża, Kamil Jastrzębski drugi w biegu na Kasprowy Wierch

Biegi
Czcionka

W niedzielę w Zakopanem odbył się X Aplinsport Tatrzański Bieg Pod Górę, czyli bieg na Kasprowy Wierch. Zawodnicy biorący w nim udział na dystansie 8,5 km pokonują 1072 m przewyższenia. Z bardzo dobrej strony pokazali się podczas tej imprezy wychowankowie kraśnickiego SKB,

Najwyższy stopień podium wśród pań wywalczyła DominikaWiśniewska-Ulfik (1:02:26). Drugie miejsce wśród panów, za Andrzejem Długoszem, zajął Kamil Jastrzębski (48:56).

- Warunki bardzo dobre, mocna obsada, trasa przygotowana, więc wszyscy oczekiwali nowego rekordu. Obiecałem, że zrobię wszystko aby go poprawić. Od startu narzuciłem własne tempo. Czułem się mocno, dlatego postanowił nie kalkulować. Tym bardziej, że znałem trasę. Za moimi plecami podążał Andrzej Długosz i Krzysztof Bodurka. Wszystko szło zgodnie z planem, do ostatniego "półtoraka"... Hop, hop do góry, wspinałem się jak "kozioł", aż tu nagle mocny wiatr oraz lodowaty deszcz spowodowały, że niemal cały skamieniałem. Próbowałem trzymać tempo, ale czułem że zwalniam. Chwile później Andrzej przypuścił atak, który niestety okazał się skuteczny. Próbowałem zabrać się i odzyskać prowadzenie, jednak w tym dniu musiałem uznać wyższość rywala. Obaj pobiegliśmy poniżej 49' jednak rekord ma nowego właściciela – komentuje swój występ Kamil Jastrzębski.

9. na szczycie był Rafał Ulfi k(56:39). Rywalizacja miała rangę Mistrzostw Polski Skyrunning Vertical KM.

Zawodnicy SKB biegali też po płaskim

W piątek 20 października Paweł Raczyński zdobył brązowy medal Mistrzostw Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych 1-11DKPanc w biegach przełajowych, które rozegrano na dystansie 8000 m w Krośnie Nadodrzańskim.

W sobotę, dzień przed Półmaratonem Lubelskim, Kamil Młynarz triumfował w IV Siedlecki Biegu Prawie Górskim, podczas którego dystans ok. 10 km pokonał w 36:34.

 

Na zdjęciu Dominika Wiśniewska-Ulfik i Kamil Jastrzębski. foto archiwum SKB