• Appia

Zawodnicy SKB w Biegach Niepodległości i nie tylko

Biegi

Jak co roku z okazji Święta Niepodległości w całej Polsce odbyło się szereg biegów. Zawodnicy SKB wystartowali w Stalowej Woli, Warszawie, Białymstoku i Działdowie.

Drugie miejsce w Warszawie na 10 km, za Arkadiuszem Gardzielewskim (30:03), zajął Kamil Jastrzębski (30:30). Stołeczny bieg był największym w Polsce. Ukończyło go ponad 15 tysięcy osób!

W Stalowej Woli rywalizowano na dystansie 5 km. Trzecie miejsce wśród panów wywalczył Michał Biały (15:44), a szóste wśród pań Patrycja Maśloch (20:07). Wygrał Stanisław Lebioda, a do mety dotarło prawie 200 osób.

Drugie miejsce w Działdowie przypadło Pawłowi Raczyńskiemu. Paweł 5 km przebiegł w 16:19 i przegrał jedynie z Michałem Karbowskim. Rywalizowało 138 osób.

Kamil Młynarz był 9. w Białymstoku, gdzie 10 km pokonał w 33 min i 24 sek. Zwyciężył Białorusin Artsiom Lohish (30:49), a w zawodach wystartowało 545 osób.

W V Jesiennym Biegu Potrójnej w Przełęczy Kocierskiej k. Andrychowa pierwsza wśród kobiet na 15-kilometrowej, alpejskiej trasie była Dominika Wiśniewska-Ulfik. Najszybszym panem był Krzysztof Bodurka. Biegało 242 osoby.

W niedzielę, 12 listopada, Kamil Jastrzębski i Paweł Biały wzięli udział w warszawskiej edycji CityTrail. Kamil triumfował z czasem 14:59, a Paweł z czasem 16:50 był szósty.

W Lesie Młocińskim współzawodniczyło 574 biegaczy.

Na zdjęciu na górze tekstu najszybsi zawodnicy w Stalowej. Pierwszy od lewej Michał Biały. foto Z. Surowaniec