10 półmaratonów w ciągu roku

Biegi
Czcionka

Takie założenie na 2017 rok miał prezes stowarzyszenia "Kraśnik Biega" Mariusz Goliński. Niedawno pobiegł w półmaratonie Gdańskim, który był właśnie tym dziesiątym startem na tym dystansie w 2017 roku dzięki czemu kraśnicki biegacz zrealizował swoje biegowe plany na ten rok.

Walkę o "dychę" w tym roku Mariusz zaczął od startu w miejscowości Wiązowna na początku marca tego roku. Później wziął jeszcze udział w biegach w Gdyni, Warszawie, Rzeszowie, Kraśniku, Białymstoku, Pile, Krakowie, Lublinie i na koniec w Gdańsku. Można prosto policzyć, że tylko na tych trasach Mariusz przebiegł sporo ponad 200 km.

- Bieganie traktuję, jako odskocznię od pracy, której na co dzień mam sporo. Dzięki temu staram się też utrzymywać kondycję, bo start w półmaratonie to spory wysiłek - mówi prezes "Kraśnik Biega".

Mariusz to człowiek z biegową przeszłością, ale jak mówi rekreacyjnie próbować biegać mogą praktycznie wszyscy chętni.

- W moich startach dużo daje mi to, że w przeszłości trenowałem bieganie. Teraz traktuję je typowo amatorsko, ale uprawiać ten sport może każdy, chociażby zaczynając od mniejszych dystansów. Mamy w naszym stowarzyszeniu takie osoby, które zaczęły przygodę z bieganiem już jako osoby dorosłe a teraz startują nawet w półmaratonach - mówi Mariusz Goliński.

Pan Mariusz, oprócz przebiegnięcia dziesięciu półmaratonów ma w tym roku także na swym koncie "Koronę Półmaratonów".

Zachęcamy kraśniczan do biegania a także do pochwalenia się swoimi sukcesami w różnych - nie tylko sportowych - dziedzinach.