Spartanie zawitali do Kraśnika. Kraśniczanie lepsi od kolegów i koleżanek ze Stalowej Woli. FOTO

Biegi
Czcionka

Tak jak anonsowaliśmy, do Kraśnika zawitała biegowa impreza z przeszkodami dla uczniów szkół podstawowych. „Aktywne Dziecko - Mistrzostwa Challenge” pod taką nazwą odbyła się rywalizacja szkół z Kraśnika i Stalowej Woli. W ogólnej klasyfikacji zwyciężyli kraśniczanie.

W imprezie przygotowanej przez Stowarzyszenie Biegów Przeszkodowych, Terenowych i Ekstremalnych oraz Urząd Miasta Kraśnik i Urząd Miasta Stalowa Wola wzięły udział czwarte, piąte i szóste klasy szkół podstawowych z SP 5 i SP 6 z Kraśnika oraz z jednej szkół ze Stalowej Woli.

Uczniowie biegli po jednej, 1,5 kilometrowej trasie. Startowali ze stadionu MOSiR, biegli obok "słonecznej polany" i bieg kończyli znów na stadionie, ale wbiegając na niego z drugiej strony, od skate parku. Na przeszkodzie stawały im belki słomy z oponami, musieli dźwigać worki z piaskiem na "górkę saneczkową", czołgać się po piachu i pokonywać wiele innych terenowych przeszkód. To wszystko oczywiście w jak najkrótszym czasie. To wszystko przygotowali dla naszej młodzieży instruktorzy ze znanego biegu Spartan Race.

 

 

Było też kilka atrakcji towarzyszących. Kraśniccy strażacy przygotowali dla dzieci tor przeszkód, można też było spróbować swych sił w rzucaniu oszczepem, czy biegu w workach.

Na mecie na wszystkich czekały napoje, poczęstunek, "spartańskie" gadżety i medale. Młodzi biegacze tak się rozochocili, że po ostatnim biegu 6 klas zebrała się spora grupa, by już bez rywalizacji przebiec cały dystans jeszcze raz.

Może warto byłoby zorganizować takie biegi lokalnie dla wszystkich chętnych? Tych nie powinno zabraknąć, a panowie ze Spartan Race bardzo zachwalali kraśnicką trasę, więc z tym też nie powinno być problemu.

Jeśli chodzi o wyniki rywalizacji, to wśród czwartoklasistów najlepiej z trasą poradziła sobie kraśniczanka Milena Sosnówka. Wśród chłopców natomiast był to Kamil Opoka, także z Kraśnika. Wśród piątoklasistów najszybsza z dziewcząt była Maja Ryfka, a wśród chłopców Dominik Kremlaś. Wśród szóstoklasistów najszybsza z dziewcząt była reprezentantka ze Stalowej Woli, ale wśród chłopców nagrody powędrowały do Matusza Latosiewicza z Kraśnika.

 

 

Prowadzona była także klasyfikacja drużynowa. I tak wśród czwartoklasistów najlepsi byli kraśniczanie. Stalowa wygrała w dwóch kolejnych kategoriach, ale po podliczeniu łącznej klasyfikacji wszystkich uczestników, w rywalizacji ze Stalową Wolą lepszy okazał się Kraśnik.

Imprezę dofinansowało Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Zapraszamy do oglądania zdjęć z tego widowiskowego biegu. Odnajdziecie je tutaj.