Dobra biegowa niedziela kraśniczan

Biegi
Czcionka

To był dobry dzień dla biegających kraśnickich zawodników. Wzięli oni udział w startującej w Lublinie nowej imprezie biegowej „MILA na START!” oraz w puławskim półmaratonie. Z obu wracają z nagrodami.

W niedzielę 11 marca w ramach nowego cyklu #biegnijlublin, wystartowały zawody pod nazwą „Mila na start!” w których zawodnicy rywalizują na dystansie 5 mil (niewiele ponad 8 km). Start i meta biegu znajdowały się na Stadionie Lekkoatletycznym w Lublinie, natomiast trasa będzie prowadziła przez ścieżki i ulice Lublina. Bieg główny poprzedziły biegi dzieci i młodzieży na dystansie 1/4 mili, 1/2 mili i 1 mili. W pierwszej edycji nie zabrakło na starcie kraśniczan. Dobre zawody zaliczył Mirosław Zioło z „Kraśnik Biega”, który był 6 w klasyfikacji generalnej i pierwszy w swojej kategorii wiekowej.

Patrycja Maśloch (SKB) na najwyższym podium

Oprócz niego zawody ukończyła grupa kraśniczan Adrian Świąder (105 miejsce), Mariusz Goliński  (Kraśnik Biega – 135 m.) Weronika Oniszczuk (250 m.), Mirosław Mazurek  (251 m.), Artur Śpiewak (278 m), Małgorzata Kołodziej (296 m.), Edyta Śpiewak (297 m.)

Tomasz Pędrak i Patrycja Maśloch po biegu w Puławach.

W Puławach natomiast odbył się już kolejny „Bieg Zielonych Sznurowadeł” . W kategorii kobiet najlepsza była Patrycja Maśloch (16 w klas. Generalnej)  z czasem 01:29:28. Bardzo dobry rezultat zanotował Tomasz Pędrak  - 01:30:55, który był 20. Na starcie pojawili się także Wojciech Leziak (Wilkołaz/FŁT Kraśnik – 53 miejsce) oraz Paweł Tracz (166 m.). W towarzyszącym biegu na 5 km wystartowała także Małgorzata Wołoszyn.

Na zdjęciu Mirosław Zioło (w środku) na najwyższym podium swojej kategorii wiekowej.