SKB na trasach biegowych. Medalowe starty Maśloch, Młynarza oraz Wiśniewskiej-Ulfik

Biegi
Czcionka

Marzec obfituje w imprezy biegowe. Z bardzo dobrej strony na początku sezonu pokazali się zawodnicy SKB Kraśnik. Patrycja Maśloch, Kamil Młynarz i Dominika Wiśniewska-Ulfik swoje starty zakończyli na podium.

Rekordowy półmaraton Patrycji Maśloch

W niedzielę 11 marca w Puławach został rozegrany „Bieg Zielonych Sznurowadeł”. W półmaratonie, na dystansie 21,097 km, bardzo dobrze zaprezentowała się Patrycja Maśloch z SKB Kraśnik. Nasza zawodniczka zwyciężyła w kategorii kobiet z bardzo dobrym czasem 1 godz. 29,29 min. Jest to nowy rekord życiowy Patrycji.

W kategorii mężczyzn najlepszy był Cezary Bednarz (czas 1.15.16). W imprezie wzięło udział 600 osób.

II miejsce Kamila Młynarza w Mistrzostwach Warszawy i Mazowsza.

W sobotę 10 marca w Lesie Kabackim w Powsinie odbył się Memoriał Tomasza Hopfera. Impreza miała rangę Mistrzostw Warszawy i Mazowsza w biegach przełajowych. W biegu seniorów na dystansie 4 km bardzo dobry bieg zaliczył Kamil Młynarz. Na ciężkiej, błotnistej trasie Kamil uległ jedynie mistrzowi świata w towerunnigu Piotrowi Łobodzińskiemu.

Kamil najszybszy w Stoczku Łukowskim.

W zimowej scenerii odbył się XVIII Ogólnopolski Bieg Uliczny „Grzmią pod Stoczkiem armaty”. Na dystansie 10 km bezkonkurencyjny był Kamil Młynarz, który linię mety przekroczył w czasie 33 min i 31sek. Bieg ukończyło 177 osób.

Dominika zwyciężyła w Szczyrku

3 marca w Szczyrku Dominika Wiśniewska-Ulfik wystartowała w RMD Winter Run. Był to bieg górski, alpejski, na dystansie około 8 km (-105 m/+ 515 m).

Dominika po raz kolejny potwierdziła powrót do wysokiej formy zwyciężając z czasem 48 min 36 sek. Druga na mecie Michalina Mendecka dobiegła na szczyt ponad 2 minuty po naszej zawodniczce. Wśród panów najlepszy był Krzysztof Bodurka.

 

Na zdjęciu Patrycja Maśloch na podium w Puławach foto BezMiar