Kraśniczanie na Orlen Warsaw Marathon

Biegi
Czcionka

W niedzielę 22 kwietnia w Warszawie rozegrany został Orlen Warsaw Marathon, a w jego ramach Mistrzostwa Polski  seniorów w maratonie.  Dobrze zaprezentowali się w nim Kamil Jastrzębski i Jacek Zając. Kraśniczan nie zabrakło także na towarzyszącym maratonowi biegu Oshee na 10 km.

W biegu maratońskim na dystansie 42.195 km uczestnicy momentami walczyli nie tyle z własnymi organizmami, co z silnym przeciwnym wiatrem.  

- Mocny wiatr w twarz i lejący się żar z nieba sprawił, iż mimo odczucia "biegu" stałem niemalże w miejscu - skomentował na facebooku drugą część swojego biegu Kamil Jastrzębski.

Ostatecznie zawodnik SKB Kraśnik zajął 11. miejsce w klasyfikacji generalnej i  5, miejsce  w Mistrzostwach Polski w maratonie. Wynik 2.21.05 - to nowy rekord życiowy Kamila. Pierwszą połówkę maratonu wychowanek kraśnickiego SKB przebiegł z czasem 1.07.34  i gdyby nie wspomniany już wiatr przybiegłby prawdopodobnie na metę z wynikiem ok. 2.15 - 2.16 godz.

O miłą niespodziankę postarał się także kolejny kraśniczanin Jacek  Zając. Biegnąc „gościnnie” w barwach SKB Kraśnik maratoński dystans pokonał w 2.55.43, co jest jego nowym rekordem życiowym. Wynik ten dał mu 140. miejsce w kategorii open i 7. miejsce w kategorii M-50.

W biegu Oshee na 10 km też nie zabrakło kraśniczan. Najlepiej z nich zaprezentował się Paweł Biały z SKB, który 10 km przebiegł w 34.01 min. zajmując 51. miejsce w klasyfikacji generalnej na 8465 biegaczy. Na mecie w dobrej formie zameldowała się także ekipa "Kraśnik Biega" - Tomasz Pędrak, Mariusz Goliński i Paweł Biskup.