Rekordowe 10 000 m Kamila i Michała na MP w Łomży

Biegi

W sobotę 28 kwietnia w Łomży rozegrane Mistrzostwa Polski Seniorów w biegu na 10000. Bardzo dobrze zaprezentowali się w tej imprezie Kamil Młynarz i Michał Biały z SKB Kraśnik.

Kamil Młynarz po fantastycznym 300 metrowym finiszu zwyciężył w I serii z czasem 31.42.70. Na 5. pozycji w tej samej serii linię mety przekroczył Michał Biały, który ustanowił nowy rekord życiowy 31.59.78.

Mistrzem Polski w biegu na 10 000m został Tomasz Grycko z UKS Bliza Władysławowo, który zwyciężył w II serii w bardzo dobrym czasie 28.56.81 min.

W biegu kobiet na 10 000m Mistrzynią Polski została Katarzyna Rutkowska z KS Podlasie Białystok -33.24.08 min

Szkoda, że na starcie 10 000 m zabrakło Kamila Jastrzębskiego z SKB, który miał realne szanse walki o medal MP.