Aktywny weekend biegaczy. Dominika Wiśniewska-Ulfik czwarta na MŚ na Tajwanie

Biegi
Czcionka

5 maja w Tajpei na Tajwanie rozegrano  Mistrzostwa Świata w Towerrunningu czyli bieganiu po schodach. Wzięła w nich udział Dominika Wiśniewska-Ulfik. Także inni biegacze z tego klubu z powodzeniem wystartowali w kilku weekendowych imprezach.

Tym razem zawodnicy biegający po schodach wystartowali w  jednym z najwyższych budynków na świecie wieżowcu Taipei 101. Zawodnicy startowali dwa razy.  W pierwszym starcie  w tzw. sprincie –   zawodnicy wbiegali  na 35 piętro (824 schody, 152 metry przewyższenia). Drugi  start  -  „full distance race” – zawodnicy wbiegali  na 91 piętro (2046 schodów, 391 metrów przewyższenia). Wyniki  były przeliczane na punkty. Ich suma decydowała o końcowym miejscu. Dominika Wiśniewska-Ulfik z SKB  zajęła w mistrzostwach czwartą lokatę (czwarte miejsce w sprincie, piąte w biegu długim).

- To maksimum moich możliwości na dzień dzisiejszy - powiedziała po swoim starcie.

Wygrała faworytka Australijka Suzy Walsham. Wśród mężczyzn triumfował inny faworyt Polak Piotr Łobodziński.

Już za tydzień kolejny azjatycki start Dominiki w PŚ w Lotte Tower w Seulu, wieżowcu liczącym aż 123 piętra.

Kamil Młynarz zwycięża w Siedlcach

Z  okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja w Siedlcach  został rozegrany bieg uliczny. W biegu główny na dystansie 5 km zwyciężył Kamil Młynarz z SKB Kraśnik.

Bieg Konstytucji 3-go Maja - Stalowa Wola

W Stalowej Woli także główny bieg rozegrano na dystansie 5 km. Wygrali go zawodnicy z Ukrainy.  Paweł Raczyński z SKB  zajął  IV miejsce  w kategorii  open  i I miejsce w kategorii M-20.  Patrycja Maśloch  z SKB zajęła III miejsce w kategorii K-20.

Bieg o Błękitną Wstęgę Wisły

W niedzielę w Puławach odbył się kolejny już bieg o Błękitną Wstęgę Wisły. Metę zdominowali tu, podobnie jak w Stalowej, biegacze z Ukrainy. Wśród pań druga za biegaczką zza wschodniej granicy przybiegła Patrycja Maśloch.